Biržas

Seši padomi treiderim iesācējam

Treideris, kurš tviterī zināms ar segvārdu Potato McGruff, dalās ar padomiem speciāli jauniesācējiem kriptotirgū.

Kriptovalūtu tirdzniecība. Tā rada neticamu prieku, kad cenas strauji aug – un neticamu grūtsirdību, kad portfelis zaudē naudu.

Tāpēc es vēlos dalīties ar informāciju, kas man palīdzēja veiksmīgi tirgot kriptovalūtas. Mans uzdevums – ieviest gaismu treidinga pasaulē un, cerams, paglābt lasītājus no vilšanās un tipiskām iesācēju kļūdām.

1. Nosakiet, kādam treideru tipam jūs piederat

Padomājiet kārtīgi un izlemiet, kāds stils jums ir piemērotākais. Daudzi uzreiz iedomājas sevi kā ikdienas treiderus no Holivudas filmām, kuri groza miljonus. Bet, godīgi sakot, vienas dienas tirdzniecība ir saistīta ar augstu risku. Var ātri pazaudēt naudu,  ja treideris nezin, kā rīkoties vienā vai otrā situācijā.

Tātad ir trīs treideru tipi:
  • Īstermiņa (dienas treideri; strādā vienas dienas ietvaros);
  • Vidēja termiņa (svingu treideri; ieņem pozīciju uz 2-7 dienām, reizēm ilgāk, ja to prasa trends);
  • Ilgtermiņa (investori; pērk lejupslīdes brīdī, ilgi notur pozīciju).

Visi trīs tipi tirgū nopelna naudu, bet pielieto dažādas stratēģijas. Nav jāpieder stingri vienam tipam. Personīgi sevi es pieskaitu vidēja termiņa treideru un investoru kategorijai.

Nav obligāti jātirgo katru dienu. Reizēm labāk izlaist darījumu, pavērot tirgu. Pārmērīga aktivitāte ir viena no izplatītākajām iesācēju kļūdām. Sagaidiet piemērotu brīdi un atveriet pozīciju, apzinoties savas darbības. Ja treideris nevar precīzi pateikt, kāpēc viņš ir iegājis tirgū, tad viņš nevis tirgo, bet spēlē azartspēles.

2. Atcerieties, ka tirgus psiholoģija ir neticami stipra

Tehniskā analīze ir spēcīgs instruments. Tā palīdz pieņemt izsvērtus lēmumus, bet tā nepavisam nav kristāla bumba.

Bailes, nenoteiktība, šaubas un bailes zaudēt iespēju – ārkārtīgi spēcīgas emocijas, tāpēc pat pats drošākais modelis var nenostrādāt. Noteikti pārvaldiet riskus un izmantojiet Stop Loss.

Analizējiet pienākošo informāciju. Piemēram, lasot ziņas un jaunumus kanālā Telegram vai sarakstoties ar kārtējo “kriptoģēniju”, atcerieties, ka viņi ir tieši ieinteresēti tās cenas pieaugumā. Sava treidinga sākumā es pazaudēju ievērojamu naudas summu, pakļaujoties cilvēku grupas pārliecināšanai, kuri prognozēja drīzu kādas kriptovalūtas pieaugumu līdz 1$.

Kad daudzi cilvēki apgalvo vienu un to pašu domu, tā nostiprinās prātā, un jūs sākat tam ticēt. Rodas bailes palaist garām “unikālu” iespēju. Ar to tikt galā palīdz veselais saprāts: vienkārši parēķiniet, kāda būs valūtas kapitalizācija, ja tā pieaugs līdz 1$. Tas nav sarežģīti.

3. Iemācieties aprēķināt kriptovalūtas reālo vērtību

Valūta, ar kuru es zaudēju naudu, – tā ir DigitByte (DGB). Man teica, ka gada beigās tā maksās 1$. Tad es nezināju, kā noteikt monētu vērtību, un kā tā saistīta ar kapitalizāciju, un akli ieguldīju naudu vērtības maksimumā. Es dārgi samaksāju par savu nevērību.

Kriptovalūtas vērtību var aprēķināt, dalot tās kapitalizāciju (563 milj. dolāru) ar monētu skaitu apgrozībā (9 739 480 205 DGB): $0,061952.

Citiem vārdiem sakot, lai DGB maksātu 1$, kapitalizācijai jāpieaug līdz 9,77 mljrd. dolāru. Uzdodiet sev jautājumu, vai tas ir reāli mūsu kriptovalūtas gadījumā? Pārliecinieties, ka pilnībā saprotat monētas potenciālu un nosakiet reālistiskas cerības.

4. Sargieties no Twitter — jūsu labākā drauga un ļaunākā ienaidnieka

Twitter var būt lielisks informācijas avots. Bet ņemiet vērā, ka 99,9% lietotāju, kuri publicē grafikus Twitter, jau ir atvēruši pozīcijas, nopirkuši savas valūtas un tagad cenšas novirzīt tirgu vēlamajā virzienā. Puisis, kurš jūs pārliecina, ka kāda monēta uzlidos līdz Mēnesim, droši vien tajā ir ieguldījis naudu. Analogi ir rīkojušies viņa draugi un apkārtējie.

Apšaubiet visu. Kādus indikatorus cilvēks ir izmantojis, lai nonāktu pie tāda secinājuma? Izpētiet viņu. Turklāt internetā var atrast daudzus tehniskās analīzes kursus.

Veiciet savu pētījumu. Cik labi jūs zināt cilvēku vai grupu, kas aicina jūs pirkt kādu kriptovalūtu? Cik ilgi viņi tirgo? Lielākā daļa padomdevēju ir paslēpušies aiz Twitter profiliem. Jūs nezināt, kas viņi ir. Liels skaits sekotāju nenozīmē, ka cilvēkam ir plaša pieredze un viņam var uzticēties.

Nebaidieties uzdot jautājumus. Vairums autoru Twitter labprāt novirzīs jūsu meklējumus vajadzīgajā virzienā vai paskaidros savus grafikus, ja jūs laipni palūgsiet. Tomēr nav vērts jautāt par to, ko, kad un kā pirkt un pārdot – šos lēmumus jums jāpieņem patstāvīgi, pamatojoties uz personisko finansiālo situāciju. Neviens treideris nevarēs atbildēt uz šiem jautājumiem jūsu vietā, jo nav nevienas absolūti drošas tirdzniecības stratēģijas.

5.  Ņemiet vērā vispārējus padomus

Piebremzējiet. Ja jūs palaidāt garām iespēju, pēc tās sekos cita. Izelpojiet, atslābinieties. Ja jūsu nopirktā kriptovalūta kļūst lētāka, vēlreiz izpētiet savu analīzi. Cik uzticama ir izstrādātāju komanda, vai monēta tiek izmantota reālos maksājumos? Ja projekts ir perspektīvs, monētu vērtība agrāk vai vēlāk pieaugs. Protams, gadās izņēmumi, bet kopumā nogaidīšana lejupslīdes periodā ir ierasta prakse investēšanā. Es sāku nopelnīt vairāk, atrodot daudzsološas kriptovalūtas, pērkot tās un sagaidot pieaugumu. Piemērs var būt Dogecoin (DOGE). To es nopirku par 15-17 satoshi, turēju aptuveni trīs mēnešus un pārdevu par 100+ satoshi. Dzīšanās pakaļ kārtējam tirgus līderim ir drošs ceļš uz zaudējumiem. Ja jūs esat nopircis labu kriptovalūtu, gaidiet, kad tā pieaugs un neuztraucieties.

Atcerieties, altkoini nav bitkoins. Nosakiet mērķi: tas ir nopirkt vairāk bitkoinu, vai investēt konkrētā monētā? Atcerieties to, veidojot portfeli. Ja mērķis ir savākt bitkoina pozīciju, nepiesaistieties citām kriptovalūtām.

Bitkoins – kriptovalūtu tirgus karalis. Vienmēr kontrolējiet to. Tas var iznīcināt jebkuru alternatīvu valūtu ļoti ātri, ja to nepamanām.

Izmantojiet aparāta maku. Ievietojiet tajā monētas, kas nopirktas biržā ilgtermiņa perspektīvai. Kā jūs jutīsieties, ja birža pēkšņi pārtrauks darbību un visi jūsu ieguldījumi pazudīs?

Izmantojiet divfaktoru autorizāciju! Bet nevis caur sms, bet, izmantojot speciālus rīkus/lietojumprogrammas, tādas, kā Google Authenticator (iepriekš ir bijuši sms autorizācijas uzlaušanas gadījumi). Tas ir labākais veids, kā pasargāt savu kontu no hakeriem. Izmantojiet unikālas paroles dažādām biržām. Jā, tas ne vienmēr ir ērti, bet jūs taču nevēlaties pazaudēt savas monētas?

Saglabājiet biržas grāmatzīmēs. Nemeklējiet katru reizi caur Google – pikšķerēšanas vietnes to bieži izmanto, paceļot topā savu pozīciju meklēšanas rezultātos vai izvietojot viltotu reklāmu.

6. Netirgojiet vienatnē

Tirgojot vienatnē, jūs zaudējat iespēju apmainīties ar analīzi, idejām un zināšanām ar domubiedriem. Daži cilvēki negatīvi izturas pret treideru maksas apvienībām, tostarp citi tās slavē. Ja esat iecerējis iekļauties tādā kopienā, iesaku izvēlēties izglītotu grupu, nevis grupu, kas nodarbojas ar tirdzniecības signālu izplatīšanu. Jums jāiemācās pareizi analizēt tirgus un aizsargāt savas intereses. Ko jūs darīsiet, ja signālgrupa pārstās eksistēt? Jebkurā gadījumā jums nāksies atdarīt maku. Var maksāt par apmācībām grupā, zaudēt naudu tirgū, sakrājot pieredzi, vai apvienot abus veidus. Personīgi es savas treidera karjeras sākumā pievienojos maksas izglītības kopienai un ne reizi neesmu to nožēlojis. Es nebūtu sasniedzis tādus rezultātus, ja rīkotos citādi.

Pat ja jūs izlemsiet nepievienoties maksas izglītības grupai, reģistrējieties kādā no daudzajiem treideru bezmaksas forumiem. Tikai atcerieties, ka katram cilvēkam ir savi mērķi un prioritātes. Sargieties no krāpniekiem un manipulatoriem. Šai ziņā maksas apvienības ir labākas: tajās biežāk mitinās nopietni treideri/investori.

Nobeigumam

Kriptovalūtu tirdzniecībā izšķiroša nozīme ir pacietībai, jo tirgus ir ļoti nestabils. Nebaidieties palaist garām darījumu – pašreizējā vide ir ārkārtīgi bagāta ar iespējām. Atcerieties: šajā tirgū ir viegli nopelnīt, bet daudz grūtāk ir saglabāt nopelnīto naudu. Nepiesaistieties darījumiem. Neļaujiet alkatībai dominēt un pakāpeniski samaziniet pozīciju atkarībā no cenu pieauguma. Vienmēr būs kriptovalūtas, kuru vērtība var strauji pieaugt. Vienmēr būs jaunas iespējas un darījumi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top