Visas ziņas

SG Capital Meža fonds iegulda 10 miljonus Latvijā

SG Capital Meža fonds iegulda 10 miljonus Latvijā

SG Capital pārvaldītais Meža Fonds (SG Capital Sustainable Forest and Land Fund I) 2022. gada 3 mēnešos no maija līdz jūlija vidum ir veicis ieguldījumus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā un ir iegādājies īpašumus Latvijā 2 000 ha platībā, no kuriem aptuveni 80% ir meža zemes un 20% lauksaimniecībā izmantojamās platības un citas zemes.

Normunds Čaklis, SG Capital Meža Fonda partneris: “Šī gada 2.ceturksnis mums bija ļoti aktīvs, esam ne tikai izveidojuši Fondu un uzsākuši tā darbību, bet arī iegādājušies gan lielākus meža portfeļus, gan arī atsevišķus īpašumus visā Latvijā. Aktīvākie investīciju reģioni bija Vidzeme un Latgale. Viena hektāra cena svārstījās amplitūdā no 3 000 – 7 000 eiro, atkarībā no koksnes krājas un citiem parametriem. Redzam tirgū lielu aktivitāti un labu interesi gan no pircēju, gan pārdevēju puses.”

Ar Fonda palīdzību, Latvijas pensiju fondos uzkrātais kapitāls tiek ieguldīts zaļākajā un ilgtspējīgākajā ieguldījumu veidā – meža zemēs, vienlaikus arī balstot Latvijai un tās reģioniem tik svarīgo mežsaimniecības nozari un nodrošinot tai ilgtermiņa kapitālu. Ieguldījumi meža zemēs vēsturiski ir labi pasargājuši investorus no inflācijas un ļāvuši sekmīgi diversificēt investīciju riskus. Sagaidāms, ka Fonda kopējais investīciju apjoms tuvākajos gados pārsniegs 70 miljonus eiro. Papildus Latvijas ieguldījumiem, Fonds var apsvērt arī ieguldījumus Lietuvā un Igaunijā.

Fonda investori ir SEB, Citadele un Swedbank pārvaldītie pensiju fondi. Fondu pārvalda Latvijā licencēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks – SG Capital Partners AIFP.

Par SG Capital Partners AIFP

“SG Capital Partners AIFP” ir 2015.gadā Latvijā dibināts licencēts alternatīvo Ieguldījumu fondu pārvaldnieks. Bez ilgtspējīga meža un zemes fonda “SG Capital” pārvalda arī 150 miljonu eiro komerciālā nekustamā īpašuma fondu “SG Capital Partners Fund I”, kura lielākie īpašumi ir biroju centrs “Skanstes City” Rīgā un “Nordo” loģistikas parks Dreiliņos. “SG Capital” partneri dibinātāji ir Harijs Švarcs un Pēteris Grieze.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top