Bez tēmas

ShitCoini – kas tos veido un kāpēc tie vajadzīgi tirgum

Šobrīd ir radies bezgalīgs skaits absolūti bezjēdzīgu tokenu. Bet kas tos rada un kam tas vajadzīgi?

Kā parādās jaunas kriptovalūtas

Faktiski katru dienu pasaulē parādās jaunas kriptovalūtas . Lielākā daļa no tām tiek veidotas uz bitkoina atvērtā koda bāzes ar gandrīz identiskiem parametriem. Tehniski arī iespējams ģenerēt tokenu, izmantojot ERC20  vai Waves.

Šobrīd ikviens var izveidot savu kriptovalūtas versiju, pietiek tikai izmantot servisu Forkgen. Tikai pāris klikšķi – un forks ir gatavs. Jums vajadzēs vien aizpildīt vajadzīgos laukus: izdomāt tokenam tiker simbolu no trīs burtiem, norādīt bloka lielumu, maininga sarežģītību, ieslēgt vai atslēgt aizsardzību pret dubultiem tēriņiem. Viss – forks gatavs. Atliek izdomāt logo!

Visiem bitkoinu turētājiem tiks aprēķināts kāds daudzums jauno monētu, bet jaunās kriptovalūtas virzīšana, lai to iekļautu kriptobiržu sarakstos, – tas jau pilnībā ir jūsu uzdevums un galvassāpes. Tomēr mārketings ir daudz vienkāršāks uzdevums nekā darba forka izveide. Lielākā daļa lietotāju paši tiek ar to galā. Tā tokeniem Dogecoin, Vertcoin un Viacoin ir izdevies sasniegt zināmus panākumus un iziet no “lūzeru” saraksta.

Bitkoina forku ģeneratora izstrādātāji ir pārliecināti, ka patiešām decentralizētā tīklā visiem jābūt iespējai radīt jaunu kriptovalūtu. Viņiem Forkgen ir Satoši vīzijas realizācija.

ShitCoini

Tomēr daži kriptovalūtu piekritēji visai savdabīgi saprot bitkoina “tēva” koncepciju. Un tad nu šeit viņi savu fantāziju parāda visā savā krāšņumā.

Piemēram, ir parādījušās kriptovalūtas ar apšaubāmu mērķi. Sexcoin – preču apmaksai pieaugušajiem. PotCoin – preču pārdošanai ar marihuānu, MilkCoin – piena kombināta izveidei. Un kā jums patīk tokeni ar politisku ievirzi: TrumpCoin un PutinCoin?

Dirty Coin tiek aprakstīts kā “ātrs un nemanāms baudas sasniegšanas veids”. Šī kriptovalūta atradusi pielietojumu pieaugušo industrijā un eskorta pakalpojumos.

ERC23 tokena radītājam prātā ienāca no pasaules kārdinājumiem tālu esoša ideja – iemiesot blockchain lūgšanas spēku. “Lūgšanu tokens” tiek sūtīts dievam un uzglabāts blockchain. Vai no tā būs kāda jēga dvēseles glābšanā? Uz to izstrādātājs atbild tā:

“Es nezinu, vai lūgšana darbojas, bet, ja tas tā ir, tad jūs iegūsiet lielu peļņu no Lūgšanu tokena, nekā no kāda cita”, – un paskaidro: “Tas nav joks, es lūgšos par jums patiesi un izmisīgi. Vairums citu tokenu tirgū vēlas tikai jūsu naudu, es vēlos glābt jūsu dvēseli!”

“ShitCoin’u” sarakstā redzamu vietu ieņem izstrāde – Sand Coin. Ar šo tokenu var pasūtīt augstas kvalitātes smiltis. Piesaistītās investīcijas tika nolemts izmantot smilšu karjera izstrādei pie Maskavas.

Trash Cash ir absurds, bet pievilcīgs sauklis: “Kas kādam ir atkritums, tas citam dārgums”. Šī coina apraksts ir šāds:

“Kriptovalūta atkritumu mainīšanai, kas sametami jūsu makā vienotā tokenā, kurš tiek tirgots biržās… tagad jūs atkritumus varat uzglabāt vienā vietā”.

Starp pārējām ievērības cienīgām amizantajām kriptovalūtām var atcerēties stomatoloģisko tokenu Dentacoin, Tombcare – kriptovalūtu rituālu pakalpojumiem un Imigize – “pasaulē pirmos online 3D apavus”.

Kas un kāpēc tos rada

Neraugoties uz to, ka tamlīdzīgu kriptovalūtu funkcionalitāte paliek mīkla, ICO laikā daudzām no tām izdodas piesaistīt tūkstošiem un miljoniem dolāru. Tā kriptovalūtā ar nosaukumu “Nederīgais Ethereum Tokens” investēja 40 000 dolāru tikai trīs dienās. Kā atzinās anonīmais izveidotājs UET (Useless Ethereum Token):

“Es sapratu, ka cilvēkiem patiesībā ir vienalga, kāds ir produkts. Viņiem ir interesanti iztērēt nedaudz naudas, vērojot kotējumus čartā, un pēc tam noņemt nedaudz vairāk naudas. Tad kāpēc gan neveikt ICO bez produkta un darīt to pilnībā atklāti vienkārši tāpēc, lai paskatītos, ar ko tas viss beigsies?”

Troksni sacēlušā Dogecoin radītājs Džeksons Palmers uzskata, ka tirgū izveidojusies situācija atgādina vājprātu un liecina, ka kapitālisms ir sasniedzis savu augstāko punktu:

“Cilvēki vienkārši pārdod gaisu. Tas ir neprāts”.

Kam vajadzīgs ShitCoins

Pieļaujot, ka ShitCoin ir interesants eksperimentētājiem, vieglas iedzīvošanās cienītājiem un vienkārši jautriem cilvēkiem, tad joprojām neskaidrs ir jautājums, kāpēc cilvēkiem tā vietā, lai investētu reāli perspektīvās monētās, patīk ieguldīt līdzekļus atklāti bezjēdzīgos projektos? Bez kādiem whitepapers, kas atbalsta ekspertus, un reizēm pat vispār bez konkrēta produkta?

Nav nekāda saprātīga skaidrojuma tam, ka nederīgie tokeni, izmantojot ICO, savāc miljonus, tostarp patiešām inovatīvi un sabiedrībai svarīgi projekti, kas spēj mainīt cilvēku dzīves, nesagrabina pietiekamus līdzekļus pat pilotprojekta palaišanai.

Pēc tokena ar nosaukumu FUCK, kura funkcija – izplatīt sociālajos tīklos kā atzinības un atbalsta formas (projekts ICO gaitā piesaistīja 30 000 dolārus pusstundas laikā), anonīmā izstrādātāja domām tirgus sastāv no cilvēkiem, kas mētājas ar miljoniem dolāru idejām bez reāla produkta.

Acīmredzot, joka pēc radītie tokeni skaidrojami ar to formas pievilcību. Nenopietni pasākumi tik nopietnā nozarē. Un laikam gan ne velti mūsu senči teica: “Kas mīl jokus, to visi mīl”.

Vecais sakāmvārds faktiski apstiprina ShitCoins panākumus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top