Visas ziņas

Sienas gleznojums, kurš apmaksāts ar kriptovalūtu

Dņepropetrovskas apgabala Petrikovo rajona Jeļizavetovka ciemā parādījies sienas gleznojums, kurā attēlota Lielbritānijas karaliene Elizabete II.
Tas esot Ukrainā pirmais sienas gleznojums, kas radīts uz vietējās pašvaldības institūcijas – ciema padomes – ēkas fasādes.

“Mēs noskaidrojām: vajadzētu saņemt Bekingemas pils atļauju, ja runa ir par bisti vai bareljefu. Sienas gleznojumam tāda atļauja nav vajadzīga. Pirms darbu sākšanas mēs informējām Bekingemas pili un Lielbritānijas ĀM. No Bekingemas pils mēs saņēmām atbildi, kurā viņi pateicas par iniciatīvu, bet lūdz viņus informēt, kad darbi būs pabeigti, nosūtīt attēlu un arī informēt Lielbritānijas sūtni Ukrainā”, – pastāstīja  ciema padomes vadītājs Maksims Golosnojs.

Sienas gleznojumu radīja Timo Levins. Pamatā tika ņemta 20 gadus sena karalienes fotogrāfija. Viņa darbs tika finansēts par teritoriālās kopienas kriptovalūtu aktīvu līdzekļiem.
Saskaņā ar Golosnova teikto – sienas gleznojums ar Lielbritānijas karalienes attēlu, kā arī ciema laukuma nosaukšana viņas vārdā ir “pateicības un cieņas paušana par karalienes un Lielbritānijas principiālo pozīciju, neatzīstot Ukrainas teritoriju aneksiju”.

Sienas gleznojums, kurš apmaksāts ar kriptovalūtu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top