Visas ziņas

SmartLynx Airlines: „Mūsu pasažieru veselība un drošība ir pirmajā vietā”

SmartLynx Airlines: „Mūsu pasažieru veselība un drošība ir pirmajā vietā”

Kopš globālās pandēmijas sākuma aviācijas nozarei ir nācies ātri reaģēt un pielāgoties mainīgajai situācijai. Lai nodrošinātu pasažieru drošību un labklājību, SmartLynx Airlines, kas piedāvā ES mēroga līgumreisu un ACMI pakalpojumus, ir īstenojis vairākus pasākumus.

Statistika liecina, ka lidošana, iespējams, ir visdrošākais pārvietošanās veids, kad cīnāmies pret vīrusu, kas izplatās pa gaisu. Anderss Ludvigsons (Anders Ludvigsson), SmartLynx Airlines lidojumu priekšsēdētāja vietnieks, skaidro: „Gaiss lidmašīnās ir ļoti tīrs. Lidmašīnās ir efektīvi un moderni filtri, ko sauc par augstas efektivitātes cieto daļiņu gaisa (HEPA) filtriem, tie ir identiski slimnīcu filtriem – tie spēj uzķert un bloķēt līdz 99,97 % mikrobu. Gaisa kvalitāte SmartLynx lidojumos ir augsta un tīra.” Turklāt, lai nodrošinātu virsmu tīrību, pēc katra pasažieru lidojuma lidmašīna tiek pamatīgi iztīrīta un dezinficēta. Atrodoties uz borta, pasažieri tiek aicināti izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus, kas atrodami lidmašīnas tualetēs.

Pēc Andersa Ludvigsona teiktā, šie nav vienīgie SmartLynx Airlines veiktie pasākumi, lai samazinātu ar Covid-19 saistītos riskus lidojumu laikā. „Visa lidojuma laikā mūsu apkalpes locekļi valkā ķirurģiskās maskas un cimdus. Lai samazinātu kontaktu skaitu, mēs samazinājām pārdošanas apjomus uz vietas un ieviesām vienreiz lietojamās izvēlnes kartes ar mazāku izvēļu klāstu. Mums ir arī īpašs protokols, kas jāievēro apkalpes locekļiem, ja pasažierim lidojuma laikā parādās kādi slimības simptomi. Un, protams, mēs bieži ziņojam pasažieriem atgādinājumu par pienākumu valkāt masku, izvairīties no stāvēšanas rindā utt. Viss saskaņā ar EASA ieteikumiem un prasībām.”

Lai gan SmartLynx dara visu, kas ir tā spēkos, lai mazinātu jebkādus riskus, pastāv arī daži papildu noteikumi un prasības, ko uzņēmums pieprasa no visiem pasažieriem. „Pirms izlidošanas pasažieriem ir jāpārbauda jaunākā informācija par ceļojumu noteikumiem amatpersonu tīmekļa vietnēs vai pie viņu ceļojumu operatora, lai pārliecinātos, ka viņi atbilst vajadzīgajām prasībām, lai ieceļotu galamērķa valstī. Tas nodrošina, ka pasažieri var ceļot bez jebkādām problēmām un ka vīrusa risks ir pēc iespējas mazāks,” skaidro Ludvigsons. Visiem pasažieriem lidojuma laikā ir jāvalkā sejas maskas, izņemot gadījumus, kad viņi var uzrādīt apkalpei ārsta atļauju, kas apliecina, ka viņi nevar valkāt masku veselības stāvokļa dēļ. „Turklāt, lai samazinātu gaidīšanas laiku lidostā, mēs mudinām pasažierus izmantot mūsu tiešsaistes reģistrācijas rīku un saņemt iekāpšanas kartes mobilajos tālruņos vai izdrukāt tās,” viņš piebilst.

Pasažieriem, kas neseko prasībai vilkt masku vai citiem apkalpes norādījumiem, kas saistīti ar veselību vai drošību, tiek lūgts atstāt lidmašīnu pirms lidojuma, vai arī tie tiek nodoti vietējām iestādēm pēc ielidošanas gala mērķa lidostā. „Lai gan lielākā daļa pasažieru ievēro visus norādījumus un pasākumus, kas vajadzīgi, lai nodrošinātu, ka ceļošana ir droša un patīkama, mēs ļoti nopietni izturamies pret tiem, kuri to nedara. Mūsu darbības uz klāja ir pielāgotas, lai labāk kontrolētu tos nedaudzos pasažierus, kuri traucē mierīgam lidojumam, bet mēs esam gatavi veikt vēl ekstrēmākus pasākumus, ja tas būs nepieciešams. Galējos gadījumos tas varētu nozīmēt, ka lidmašīna tiks novirzīta un vainīgie tiks izraidīti, lai aizsargātu pārējos pasažierus, apkalpi un lidmašīnu.”

Globālā Covid-19 situācija pastāvīgi mainās, kas nozīmē, ka lidsabiedrībām vienmēr ir jābūt gatavām vajadzības gadījumā mainīt savas procedūras. „Mūsu komandai ir iknedēļas tikšanās, lai uzraudzītu situāciju mūsu līgumreisu programmā, un nepieciešamības gadījumā mēs veicam korekcijas, lai izpildītu vietējos un EASA ieteikumus un noteikumus,” saka SmartLynx Airlines lidojumu priekšsēdētāja vietnieks.

„Šādos bezprecedenta laikos mums galvenais ir mūsu pasažieru veselība un labklājība. Mēs esam pateicīgi visiem klientiem, kas mums uzticas un izvēlas lidot ar mūsu lidsabiedrību. „Mēs turpināsim īstenot labāko nozares praksi, lai nodrošinātu drošu un patīkamu ceļojumu pieredzi ikvienam SmartLynx Airlines pasažierim,” piebilst Ludvigsons.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top