Tehnoloģijas

Viedoklis: Solana ir līdere starp citām blokķēdēm

Solana blokķēde

Kriptovalūtu derivatīvu biržas FTX ģenerāldirektors Sems Benkmans-Frids savā Twitter kontā uzrakstīja postu par to, ka Solana ir līdere starp citiem blokķēdes tīkliem. Viņš atzīmēja, ka Solana pēdējo mēnešu laikā apstrādājusi visvairāk transakciju.  Pat platformas darbības kļūmes nekādā veidā neietekmēja tās līderpozīcijas. Benkmans-Frids uzskata, ka blokķēdei Solana ir augsta veiktspēja un tā ir galvenā jebkuras dalītā reģistra tehnoloģijas priekšrocība.

Jāuzsver, ka pirms pāris dienām Solana tīkls bija atslēgts, darbības kļūmes ilga vairāk nekā 48 stundas. No šīs situācijas visvairāk cieta lietotāji, kuri bija aizņēmušies līdzekļus kreditēšanas platformās un nespēja savlaikus atmaksāt savas parādsaistības. Solana izstrādātāju komanda paziņoja, ka pauze tīkla funkcionēšanā radās, pārmērīgi dublējot transakcijas ar botiem – kas savukārt izraisīja blokķēdes pārslodzi.

Starp citu – pēc šīs izslēgšanas platforma saņēma daudz kritikas gan no ekspertu, gan arī lietotāju puses. Lielākā daļa izteica šaubas par tās drošumu, atzīmējot, ka Solana ir zaudējusi savas pozīcijas sacīkstēs par “labākās blokķēdes” titulu.

The Block pētniecības viceprezidents Larijs Čermaks uzsvēra, ka Solana darbības pārtraukumi ir likvidējuši daudzu treideru pozīcijas, kaitējot viņu kriptovalūtu portfeļiem.

Tostarp četras dienas pēc kļūmes FTX vadītājs uzsvēra, ka pat biežas problēmas blokķēdes darbībā nedeva konkurentiem iespēju apsteigt Solanu, jo – neskatoties uz veicamo transakciju skaita samazināšanos sekundē – platforma tomēr spēja veikt vairāk kripto operāciju nekā citi tīkli.

“Solanai ir jāattīstās, un komandai ir, pie kā strādāt – lietotāju pieprasījums ir jāattaisno,” – atzīmēja Benkmans-Frids, tomēr atzīstot, ka blokķēdes platforma ir jāuzlabo.

Atgādinām – iepriekš ziņojām, ka pazīstamas Amerikas bankas analītiķis Solana blokķēdi nosaucis par galveno Ethereum konkurentu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top