Visas ziņas

Somijas varas iestādes nevar izlemt, ko darīt ar konfiscētajiem bitkoiniem

Somijas varas iestādes nevar izlemt, ko darīt ar konfiscētajiem bitkoiniem

Pēdējos gados Somija ir konfiscējusi noziedzīgi iegūtus bitkoinus miljoniem dolāru vērtībā, bet varas iestādes nevar izlemt, ko ar tiem darīt. Kriptovalūta tika atsavināta jau sen, bet valdība joprojām apspriež labāko, ko ar to varētu darīt.

Vietējie mediji ziņo, ka Somijas muitas dienestā pirms vairākiem gadiem no narkotiku tirgotājiem konfiscēti 1666 bitkoini. Plašsaziņas līdzekļi gan nenorādīja šo aktīvu aresta datumu.

Izrādās, ka Somijas varas iestādes nevēlas izsolīt bitkoinus, jo viņi baidās par to atgriešanos kriptovalūtu tirgū, kur noziedznieki tos varētu atkal izmantot.

Šī Somijas varas iestāžu loģika šķiet dīvaina un pat absurda. Ja tā, tad jebkādu aktīvu, ieskaitot nekustamo īpašumu vai transporta līdzekļu pārdošana izsolēs nozīmētu to nodošanu noziedzniekiem.

Daudzas valstis, ieskaitot ASV, jau sen praktizē konfiscēto bitkonu izsoles. Atgādinām, ka 2020. gada februārī Amerikas Savienotajās Valstīs notika izsole, lai pārdotu 4040 BTC. Pagājušā gada oktobrī Lielbritānijas varas iestādes izsolīja arī kriptovalūtas 240 000 euro vērtībā, kas atsavinātas noziedzniekam, kurš nelikumīgi pārdeva online datus un “uzlauza” kriptovalūtu maiņas servisus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top