Tehnoloģijas

Somijas telekomunikāciju operatori aptur Ķīnas uzņēmuma Xiaomi viedtālruņu tirdzniecību

Somijas telekomunikāciju operatori aptur Ķīnas uzņēmuma Xiaomi viedtālruņu tirdzniecību

Trīs lielākie Somijas telekomunikāciju operatori – Telia, DNA un Elisa – aptur Ķīnas uzņēmuma Xiaomi viedtālruņu pārdošanu, reaģējot uz zīmola klātbūtni Krievijas tirgū pēc 2022. gada tās iebrukuma Ukrainā. Par to ziņoja Somijas SuomiMobiili.

Fotogrāfijā redzams, ka DNA veikals no vitrīnas ir izņēmis visas Xiaomi ierīces. Operatori Elisa un Telia ir izvēlējušies iecietīgāku politiku un plāno izpārdot atlikušos krājumus, bet vairs neatjaunos tos.

Tomēr mazumtirgotāji Gigantti un Verkkokauppa pagaidām turpina pārdot Xiaomi produktus. Viņi savu nostāju pamato ar to, ka ES vēl nav oficiāli aizliegusi Xiaomi preču tirdzniecību. Mazumtirgotājs Veikon pagājušajā vasarā pārtrauca pārdošanu, bet mainīja savu lēmumu pēc tam, kad konkurenti atteicās sekot šim piemēram.

Xiaomi ir viens no Ķīnas ražotājiem, kas atklāti turpina darboties Krievijas tirgū, neraugoties uz sankcijām. Iepriekš Ukrainas “Nacionālais korupcijas apkarošanas birojs” atzina Xiaomi par “starptautisko sponsoru Krievijas darbībām Ukrainā”, norādot, ka Ķīnas zīmola pārdošanas apjomi ir strauji pieauguši pēc tam, kad daudzi ārvalstu ražotāji pameta Krievijas tirgu. Tomēr oficiāla ES reakcija uz to vēl nav saņemta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top