Pasākumi

Šonedēļ Engurē norisināsies lielākais kravas auto vadītāju saiets Latvijā

Šonedēļ Engurē norisināsies lielākais kravas auto vadītāju saiets Latvijā

Latvijas kravas auto vadītāji šajā nedēļas nogalē, 13. jūlijā, atkal pulcēsies Engurē, lai piedalītos jau otrajā ikgadējā Kravas auto saietā. Šogad pasākumā piedalīsies gandrīz četras reizes vairāk dalībnieku nekā pērn, kas apliecina ne tikai pieprasījumu pēc šāda veida pasākuma, bet arī tā straujo kļūšanu par nozīmīgu notikumu, kas veicina kravas auto vadītāju kopienas saliedētību un attīstību.

“Dalībai pasākumā esam saņēmuši vairāk nekā 115 pieteikumus, taču teritoriālās ierobežotības dēļ šogad pasākumā uzņemsim 80 dalībniekus. Vairums no vadītājiem ir no Latvijas, taču aptuveni 10 kravas automašīnas būs no Baltijas kaimiņvalstīm, kā arī dažas no Slovākijas un Zviedrijas. Šogad, kad kravas auto saietā piedalīsies teju četras reizes vairāk dalībnieku nekā 2023. gadā, kad piedalījās 22 dalībnieki, varam droši teikt, ka šāds pasākums ir ne tikai vēlams, bet arī nepieciešams, lai veicinātu Latvijas kravas auto vadītāju kopienas izaugsmi un saliedētību,” komentē biedrības “Latvijas kravas auto vadītāju klubs” valdes priekšsēdētājs Uldis Grīnvalds.

Kravas auto saiets ir lielākais kravas auto vadītāju pasākums Latvijā, kas jau otro gadu norisināsies jūlija otrajā sestdienā Jūras svētku jeb Zvejnieksvētku laikā. Lai gan daudzi vadītāji lielāko dienas daļu pavada pie stūres, pasākums piedāvā iespēju tiem satikties saulainajā Engurē, savā starpā dalīties ar pieredzes stāstiem, pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem, kā arī iesaistīties Engures pagasta rīkotajās Zvejnieksvētku aktivitātēs. Zvejnieksvētki Engurē šogad priecēs apmeklētājus ar plašu pasākuma programmu, kas ietver gan sportiskas aktivitātes pieaugušajiem, gan arī dažādas izklaides iespējas jaunākajiem svētku apmeklētājiem. Turpat Engures stadionā, kur visas dienas garumā varēs aplūkot kravas automašīnas, vakarā svētkus ieskandinās tādas grupas kā “The Sound Poets”, “Pērkons”, “Sudden Lights” un “Singapūras Satīns”. Par lustīgu atmosfēru līdz rīta gaismai rūpēsies grupa “Tandēms trijatā”.

“Mēs esam gandarīti atbalstīt Latvijā visstraujāk augošo kravas auto vadītāju saliedēšanās pasākumu. Interese par šo notikumu ir ievērojami pieaugusi, un tāpēc nākotnē plānojam vēl vairāk stiprināt kravas auto vadītāju kopienu. Līdz šim Latvijā kravas auto vadītājiem nebija iespējas brīvā atmosfērā sanākt kopā, dalīties pieredzē un atpūsties no atbildīgā ikdienas darba, tāpēc šāda veida pasākums ir būtisks gan kopienas saliedēšanai, gan nozares attīstībai,” komentē “Scania Latvia” pārdošanas vadītājs Gatis Juševics.

Dalībniekiem pasākuma laikā ir iespēja ne tikai satikties ar savas nozares speciālistiem un atpūsties, bet arī piedalīties īpašā kravas auto parādē cauri Engures ielām, kas savu kulmināciju sagaida vietējā stadionā. Savukārt stadionā paredzēts, ka kravas auto vadītāji demonstrēs savus spēkratus un piedalīsies dažādās aktivitātēs. Papildu dalībniekiem ir iespēja dalīties ar nozares jaunumiem un dalīties pieredzē ar savas nozares profesionāļiem. Pasākuma noslēgumu sagaida koncerts, kas nodrošina relaksējošu dienas noslēgumu un iespēju atpūsties pirms nākamās darba nedēļas sākuma.

“Saprotam, ka esam divu gadu laikā pārauguši Engures stadionu, kas nozīmē to, ka meklēsim iespējas pasākumu vērst plašumā – vairāk dalībnieku, vairāk atbalstītāju un vairāk aktivitāšu, kas sekmētu sabiedrības interesi un izpratni par profesiju un tās niansēm, kā arī palīdzētu uzlabot savstarpējo cieņu starp visiem satiksmes dalībniekiem – gan lieliem, gan maziem,” komentē biedrības “Latvijas kravas auto vadītāju klubs” projektu vadītājs Kārlis Vezis.

Vairāk par Scania:

Scania ir pasaules mērogā vadošs transporta risinājumu nodrošinātājs. Kopā ar mūsu sadarbības partneriem un klientiem mēs veicinām pāreju uz ilgtspējīgu transporta sistēmu. 1891. gadā dibinātais uzņēmums Scania tagad darbojas vairāk nekā 100 valstīs, nodarbinot gandrīz 57 000 cilvēkus. Pētījumu un izstrādes darbs ir galvenokārt koncentrēts Zviedrijā. Ražošana notiek Eiropā un Latīņamerikā ar reģionālajiem produktu centriem Āfrikā un Āzijā. Scania pieder pie “TRATON GROUP”. Lai uzzinātu vairāk, skat. šeit.

Scania Latvia dibināts 1993. gada 2. martā. Uzņēmums nodrošina jaunu un lietotu Scania kravas automašīnu tirdzniecību un autobusu tirdzniecību, Scania automašīnu un to sastāvu garantijas, pēcgarantijas remontu un apkopju pakalpojumus servisa centros Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā, Scania rezerves daļu un aksesuāru tirdzniecību, kravas automašīnu un autobusu finansējumu un apdrošināšanu sadarbībā ar Scania Finans, Scania autovadītāju apmācību. Scania Super kravas automašīna šogad ieguva Scania Green Truck apbalvojumu, nodrošinot devīto uzvaru šajā neatkarīgo vērtētāju testā kopš konkursa aizsākšanas 2011. gadā.

Vairāk par “Latvijas kravas auto vadītāju klubu” (LKAVK):

Biedrība “LKAVK” ir dibināta 2023. gada izskaņā, tādējādi radot organizāciju, kuras galvenais mērķis ir izveidot apjomīgu nozares profesionāļu komūnu, stiprinot kopienas saikni starp kravas auto vadītāju profesijas pārstāvjiem visā Latvijā. Ideja par biedrības izveidi radās īsi pēc tam kā 2023. gada jūlijā tika aizvadīts Latvijā pirmais, publiskais kravas auto vadītāju saiets, kura ietvaros 22 šoferi ieskandināja Engures pagasta Jūras svētku svinības ar savu darba zirgu rūkoņu un taurēm, tādējādi ieliekot pamatus LKAVK tapšanai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top