Tehnoloģijas

“Sony World Photography Awards” Reģionālai balvai izvirzīts rīdzinieks Niks Freimanis

“Sony World Photography Awards” Reģionālai balvai izvirzīts rīdzinieks Niks Freimanis

© Niks Freimanis, Reģionālās balvas pretendents, Sony Pasaules fotogrāfijas balva 2023

Ierasti citiem gadiem, šogad “Sony World Photography Awards” Nacionālo balvu vietā tiek nominēti Reģionālo balvu ieguvēji. Baltijas valstu Reģionālai balvai tika izvirzīts arī rīdzinieks Niks Freimanis ar attēlu “An Absolution” jeb “Absolūcija”.

Niks savā fotogrāfijā ir notvēris vulkāna izvirduma otro nakti Meradalir ielejā, Islandē. Šis vulkāna izvirdums sākās 2022. gada augusta sākumā, mēneša beigās vulkāna aktīvā darbība jau bija rimusi.

Reģionālai balvai tika izvirzīts arī Igaunijas pārstāvis Uku Sööt ar fotogrāfiju “1’001 Yachts”, taču uzvaras laurus plūca Lietuvas pārstāve Milda Vyšniauskaitė ar savu attēlu “Matthew”. Kā Reģionālās balvas laureāte Baltijas valstīs, viņa iegūs ne tikai plašāku atpazīstamību, bet arī jaunu aprīkojumu savai radošajai attīstībai, kā arī viņa fotogrāfija “Matthew” tiks iekļauta Sony World Photography Awards grāmatā un izstādē Londonā.

Konkursa Nacionālā un Reģionālā balva (National & Regional Awards) ir Pasaules fotogrāfijas organizācijas un Sony iniciatīva, lai atbalstītu vietējās fotogrāfu kopienas. Šogad konkursā piedalījās fotogrāfi no 55 pasaules valstīm, kopumā tika iesniegtas vairāk nekā 415 000 fotogrāfijas, no kurām 200 000 attēli iekļāvās Brīvajā kategorijā, tostarp Nacionālās balvas ieguvēji. No Latvijas konkursam tika pieteiktas 520 fotogrāfijas.

Sony World Photography Awards 2023 studentu, jauniešu, brīvās un profesionālās konkursa kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 2023. gada 13. aprīlī un tiks iekļauti mākslas centra “Somerset House” izstādē Londonā. Plašāka informācija pieejama Worldphoto.

Par Sony World Photography Awards

Pasaules fotogrāfijas organizācijas dibinātais, starptautiski atzītais konkurss Sony World Photography Awards ir viens no pasaules nozīmīgākajiem notikumiem fotogrāfu kalendārā. Konkurss jau 16. gadu ir visiem pieejams, tas sniedz būtisku ieskatu mūsdienu fotogrāfijā, kā arī piedāvā topošiem un jau esošajiem māksliniekiem iespēju izrādīt savu darbu pasaules līmenī. Konkursa laikā tiek godināti arī pasaules ietekmīgākie fotogrāfi, ņemot vērā viņu ieguldījumu fotogrāfijas mākslas attīstībā. Šī gada atzinību ieguva fotogrāfs no Japānas Rinko Kawauchi, pievienojoties iepriekšējiem šī apbalvojuma laureātiem: Martinam Parram (Martin Parr), Viljamam Eglestonam (William Eggleston), Kandidai Hoferai (Candida Höfer), Nadavam Kanderam (Nadav Kander), Gerhardam Steidlam (Gerhard Steidl) un Gracielai Iturbidei (Graciela Iturbide). Konkursa Sony World Photography Awards uzvarētāju darbi tiks izstādīti Londonas mākslas centrā “Somerset House”.

Par Pasaules fotogrāfijas organizāciju

Pasaules fotogrāfijas organizācija ir globāla platforma fotogrāfijas kultūras attīstībai. Tās piedāvātās programmas un konkursu iniciatīvas sniedz vērtīgas iespējas māksliniekiem, veicinot informācijas apmaiņu fotogrāfu starpā, kā arī palielinot šī mākslas veida popularitāti un atzinību sabiedrībā. Sony World Photography Awards ir Pasaules fotogrāfijas organizācijas galvenā programma. Pasaules fotogrāfijas organizācija ir viena no trim kultūras organizācijas Creo daļām, kas ir atbildīga par iniciatīvu un programmu nodrošināšanu trīs nozarēs: fotogrāfijas, filmu un laikmetīgajā mākslā.

Instagram (@worldphotoorg), Twitter (@WorldPhotoOrg) un LinkedIn/Facebook (World Photography Organisation).

CREO

Creo iniciē un organizē pasākumus un programmas trīs galvenajos virzienos: fotogrāfija, filmas un laikmetīgā māksla. Creo tika dibināts 2007. gadā kā Pasaules fotogrāfijas organizācija, un kopš tā laika tā darbības joma ir paplašinājusies, veicinot savu misiju – attīstīt jēgpilnas iespējas radošiem cilvēkiem un paplašināt kultūras aktivitāšu apjomu. Creo vadošie projekti ietver Sony World Photography Awards, Sony Future Filmmaker Awards, PHOTOFAIRS Shanghai, Photo London un gaidāmo PHOTOFAIRS New York (2023. gada septembris). Sadarbojoties ar Angus Montgomery Arts, Creo palīdz īstenot pasākumus, kas ietver dažus no pasaules vadošajiem mākslas gadatirgiem. Nosaukums ir iegūts no latīņu valodas, kas nozīmē “es radu”, un tieši šādā garā Creo cenšas dot spēku radošām personībām.

SONY GROUP CORPORATION           

Sony Group Corporation ir radoša izklaides kompānija, kas balstās uz tehnoloģijām. No videospēļu un tiešsaistes tehnoloģijām līdz mūzikas, attēlu un elektronikas produktiem, kā arī attēlveidošanas un sensorajiem risinājumiem – Sony mērķis ir piepildīt pasauli ar emocijām, izmantojot radošuma un tehnoloģiju potenciālu. Plašāka informācija: Sony.

SONY CORPORATION

Sony Corporation ir atbildīga par elektroniskajiem produktiem un risinājumiem Sony Group organizācijā. Sony rada produktus un pakalpojumus priekš mājsaimniecības, izklaides, audio un attēla veidošanas un mobilajiem sakariem. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet vietni: Sony.net

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top