Tehnoloģijas

SpaceX atklāj “spoguļplēvi”, lai paslēptu Starlink satelītus no astronomiem

SpaceX atklāj "spoguļplēvi", lai paslēptu Starlink satelītus no astronomiem

Tagad astronomi, vērojot debesis, redzēs mazāk Starlink satelītu. Pēc tam, kad vairākus gadus zinātnieki sūdzējās par SpaceX interneta satelītu konstelācijas lielo atstarošanas spēju, SpaceX ir sākusi izmantot jaunu “spoguļplēvi”, kas izkliedē gaismu no Zemes.

Pagājušajā nedēļā SpaceX, izmantojot raķeti Falcon 9, palaida 22 jaunus satelītus Starlink V2, pirmo reizi demonstrējot jauno spoguļplēvi. Videomateriālā redzams, ka satelītus sedz ļoti atstarojoša dielektriska spoguļplēve.

Šķiet pretrunīgi, ka, satelītus pārklājot ar spoguļa pārklājumu, tie kļūtu mazāk redzami no zemes, taču Starlink apgalvo tieši to.

SpaceX apgalvo, ka pēdējos gadus ir strādājusi pie šīs izstrādes, kas darbojas kā Bragga spogulis, ko dēvē arī par sadalīto Bragga atstarotāju. Tā sastāv no vairākiem plastmasas slāņiem ar dažādiem refrakcijas rādītājiem. Tas rada interferences rakstus, kas izkliedē gaismu, bet ļauj radio viļņiem iziet cauri. Lai absorbētu gaismu, SpaceX arī pārklāja satelītu daļas ar melnu krāsu ar zemu atstarošanas spēju, kas absorbē gaismu.

SpaceX izstrādāja Starlink satelītus tā, lai tie būtu lēti un viegli nomaināmi, bet astronomiem redzamākās versijas orbītā atradīsies vēl daudzus gadus. Dažiem esošajiem satelītiem ir “jumtiņi”, lai samazinātu atstarošanas spēju, taču SpaceX nebija apmierināta ar šo risinājumu, jo tas palielināja atmosfēras pretestību pēc palaišanas orbītā.

Starlink pašlaik ir vienīgā satelītu megagrupa, taču arī citi uzņēmumi, piemēram, Amazon, plāno palaist savas versijas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top