Visas ziņas

SpaceX Crew Dragon pirmais ceļojums trešdien

SpaceX Crew Dragon

Koronavīruss COVID-19 ir apturējis daudzus plānus, dažus pat uz nenoteiktu laiku. Iepriekšējo mēnešu notikumi daudziem ir likuši atlikt nakotnes plānus, taču šie notikumi cilvēcei dod vēl vairāk iemeslu, lai stātos pretī izaicinājumiem.  SpaceX un NASA veiks šo nākamo soli burtiski, plānojot savu pirmo misiju.

Protams, astronauti jau gadiem ilgi ir devušies kosmosā, vismaz uz Starptautisko kosmosa staciju visattālākajā vietā. Došanās ar Space X kosmosa kuģi kosmosā nebūs nekas īpašs, bet svarīgākā būs kosmosa kuģa atgriešanās atpakaļ uz Zemes.

SpaceX mērķis vienmēr ir bijis padarīt lidojumu kosmosā ekonomiskāku, galvenokārt izstrādājot un izmantojot atkārtoti lietojamas raķetes, kas droši nolaižas atpakaļ uz Zemes (vai jūrā). Tas ir paredzēts arī Crew Dragon kapsulas gadījumā, kura dosies ceļojumā kosmosā 27. maijā.

NASA nesen deva zaļo gaismu šim lidojumam, kad piektdienas pēcpusdienā bija pabeigusi gatavības pārbaudi lidojumam. Vakar NASA un apkalpe veica ģērbšanās mēģinājumu, kura laikā tika izskatīti visi nepieciešamie procesi un notikumu secība, kas notiks trešdien. Roberts Behnkens un Duglass Hērlijs ir veterāni, kuri vairākkārt ir lidojuši kosmosā, “Crew Dragon” kapsula būs pilnīgi jauna nodaļa viņu karjerā.

Raķete “Falcon 9”, ar Crew Dragon kapsulu un diviem astronautiem uzsāks savu ceļojumu plkst. 16:33. no Kenedija kosmosa centra Floridā. Ja Demo-2 testa lidojums noritēs bez aizķeršanās, SpaceX raķetes pirmā operatīvā misija tiks veikta šajā gadā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top