Tehnoloģijas

SpaceX raķetes Falcon 9 smadzenes ir trīs parasti procesori un Linux

SpaceX raķetes Falcon 9 smadzenes ir trīs parasti procesori un Linux
Nav noslēpums, ka kosmosa rūpniecībā izmantotā elektronika bieži ir ļoti atšķirīga no ikdienā pielietojamās. Tomēr ir arī izņēmumi.

Programmatūras izstrādes komanda Flight Software dalījās ar dažiem noslēpumiem attiecībā uz SpaceX Falcon 9 aparatūru un programmatūru.

Izrādās, ka Falcon 9 “smadzenes” darbojas ar Linux. Precīzāk, tiek izmantota kāda “apgraizīta” Linux versija ar trīs parastajiem x86 divkodolu procesoriem. Lidojuma programmatūra ir rakstīta С/С++ un darbojas katram procesoram atsevišķi.

Lai nodrošinātu drošību ir nepieciešama trīs identisku un neatkarīgu procesoru sistēma. Sistēma pastāvīgi salīdzina katra procesora aprēķinu rezultātus, un, ja ir kādas atšķirības, rezultāts tiek dzēsts, un process sākas no jauna. Ja viss ir kārtībā, katrs CPU atsevišķi nosūta komandu PowerPC mikrokontrolleriem, kas arī salīdzina saņemtās komandas.

Izstrādātāji nenosauc procesora modeļus, taču tie var būt samērā moderni risinājumi. Falcon 9 tikai īsu brīdi atrodas lielā augstumā un aprīkojums ir maz pakļauts radiācijai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top