Tehnoloģijas

Kompānijas “SpaceX” lielākā raķete Starship (Video)

SpaxeX vislielākā raķete

Kompānija “SpaceX” ir izvedojusi pirmo divu posmu raķetes prototipu “Starship” (pirmais posms ir “Super Heavy” bloks, otrais posms – pati “Starship” raķete), kurai ir jāveic pirmais orbitālais lidojums. Raķetes augstums ir 120 metri, un tā ir lielākā raķete, kas ir paredzēta kosmosa lidojumiem. Tās montāža tika pārraidīta reāllaikā YouTube kanālā “NASASpaceflight”.

Īlona Maska kosmosa kompānija jau vairākus gadus izstrādāja raķeti “Starship” daudzkārtējai lietošanai. Šajā laikā tika pārbaudīti vairāki prototipi, no kuriem daži eksplodēja, bet citi pacēlās noteiktā augstumā un lēni piezemējās uz zemes.

Šā gada pavasarī sākās “Starship SN20” raķetes prototipa montāža, un tieši šai raķetei vajadzētu veikt pirmo lidojumu orbītā ap Zemi. Pēc raķetes pirmā posma “Super Heavy” atdalīšanās, kuram vajadzētu iekrist Meksikas līča ūdenī, “Starship” otrajam posmam vajadzētu iekļūt orbītā un veikt nepilnu lidojumu orbītā ap Zemi, un pēc tam nosēsties Klusajā okeānā netālu no Havaju salām.

Augusta sākumā kompānija “SpaceX” paziņoja, ka ir izveidojusi 70 metru augstu nesējraķeti “SN20”, kuru darbina 29 “Raptor” skābekļa-metāna raķešu dzinēji. Tā jau tika nogādāta uz raķešu palaišanas laukumu, kur pēc kāda laika atlikušie 6 “Raptor” dzinēji tika uzstādīti kosmosa kuģa “Starship” otrajā posmā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top