Tehnoloģijas

“SpaceX Super Heavy” raķete izskatās milzīga pat no kosmosa

SpaceX Super Heavy

9. augustā “Maxar Technologies” satelīts “WorldView-3” iemūžināja “SpaceX” Starbase kompleksa attēlu Dienvidteksasā, kur uzņēmums būvē un pārbauda raķetes kosmosa lidojumiem.

“SpaceX” būvē “Starship” kosmosa kuģi, lai nogādātu cilvēkus un kravas uz Mēnesi, Marsu un citviet kosmosā. Sistēmu veido divi atkārtoti lietojami elementi: 70 metrus augsts pirmā posma paātrinātājs ar nosaukumu “Super Heavy” un 50 metrus augsts kosmosa kuģis “Starship”, kuram būs jāatrodās virs milzīgas raķetes.

Fotoattēlā ir redzamas divas raķetes: “Booster 3”, kas atrodas attēla kreisajā malā, un “Booster 4”, kas atrodas pa labi no plaišanas iekārtas. “Booster 3” nepacelsies gaisā, taču 29 dzinēju “Booster” 4 gatavojas “Starship” programmas pirmajam orbitālajam testa lidojumam. Milzu kosmosa kuģis tika pacelts uz palaišanas iekārtas 5. augustā. Dienu vēlāk tehniķi uz “Booster” 4 uzstādīja sešu dzinēju “Starship” SN20 prototipu, izveidojot vēsturē augstāko raķeti. Tomēr tajā pašā dienā kosmosa kuģis tika noņemts no raķetes.

“SpaceX” dibinātājs un izpilddirektors Īlons Masks sestdien paziņoja, ka kosmosa kuģis “Starship” būs gatavs orbitālajam lidojumam tuvāko nedēļu laikā.

SpaceX Super Heavy

Satelīts “WorldView-3” tika palaists pie zemes orbītā 2014. gada augustā. Tas spēj atpazīt detaļas līdz 31 centimetram uz mūsu planētas virsmas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top