Visas ziņas

Spānijas pilsoņiem būs jāsniedz informācija par viņiem esošajiem digitālajiem aktīviem

nodokļu nomaksas par ienakumiem, kas ieguti no operacijam ar digitalo naudu

 

 

Spānijas varas iestādes vēlas sakārtot kriptovalūtas nozari un likt visiem valsts pilsoņiem sniegt informāciju par viņiem esošajiem digitālajiem aktīviem.

Attiecīgu likumprojektu atbalsta Spānijas valdība – atzīmē Bitcoin.com, atsaucoties uz vietējiem ziņu resursiem. Dokumenta pamatuzdevums būs cīņa ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas par ienākumiem, kas iegūti no operācijām ar digitālo naudu.

Tik stingra likumprojekta ieviešanas piekritēja ir finanšu ministre Marija Hesus Montero. Viņa uzskata, ka nepieciešams likt visiem pilsoņiem sniegt nodokļu institūcijām informāciju par digitālo aktīvu esamību ne tikai Spānijas teritorijā, bet arī ārvalstu jurisdikcijās.

Tādi dati spāņiem katru gadu jānodod varas iestādēm. Montero uzsvērusi:

Likumā rakstīts, ka visiem cilvēkiem un kompānijām piespiedu kārtā jāsniedz nodokļu resoram dati par savām kriptovalūtu operācijām.

Spānijas valdība, kuru pašreiz vada Pedro Sančes, atbalsta likumprojektu. Ja to pieņems, tad personām, kas neievēros jaunos pārskatu noteikumus, draudēs naudas sods līdz 5000 eiro. Naudas sodi paredzēti arī tādā gadījumā, ja pilsonis vai kompānija nodokļu institūcijai iesniegs nepareizus datus par saviem digitālās valūtas krājumiem.

Kriptovalūtu treidings Spānijā ir ļoti populārs. Viens no pirmajiem kriptomātiem šai valstī tika uzstādīts jau 2014. gadā. Tomēr kripto mainings un tirdzniecības operācijas vēl arvien netiek apliktas ne ar kādām nodevām par labu valstij.

Turklāt Centrālā banka un Nacionālā vērstpapīru komisija ir atteikušās atzīt kriptovalūtas par likumīgu maksājumu līdzekli – un brīdinājušas, ka investīcijas šajos aktīvos var radīt zaudējumus, jo šajā ekonomikas segmentā darbojas krāpnieki.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top