Tehnoloģijas

Speciālo operāciju spēkiem paredzētais taktiskais peldlīdzeklis Shadow Seal

Speciālo operāciju spēkiem paredzētais taktiskais peldlīdzeklis Shadow Seal

Skotijas uzņēmums JFD ir prezentējis savu četru sēdvietu taktisko ūdens platformu Shadow Seal. Shadow Seal ir īpaši jaudīgs vieglais taktiskais ūdens transportlīdzeklis (TDV), kas var pārvadāt pilotu, navigatoru un divus pasažierus virsūdens, daļējā iegremdējamā un zemūdens režīmā.

Shadow Seal nodrošina vēl nebijušu manevrētspēju zem ūdens speciālo operāciju spēkiem, kuriem nepieciešams pārvietoties pa jūras un piekrastes ūdeņiem. Platforma ir pielāgojama dažādām kaujas prasībām, tostarp speciālo spēku infiltrācijas un eksfiltrācijas, kā arī jūras interdikcijas operācijām, un tā aizsargā sarežģītas, vērtīgas platformas un kritisko infrastruktūru.

Ierīce ir izstrādāta tā, lai tā būtu viegla un pārnēsājama, ideāli piemērota ātrai pārvietošanai no operāciju zonas no neliela virsūdens kuģa, zemūdenes, helikoptera, no transporta lidmašīnas aizmugurējās rampas vai ar izpletni. Papildus četriem operatoriem Shadow Seal ir vieta, kur glabāt svarīgāko aprīkojumu, tostarp sakaru sistēmas, ieročus un munīciju.

Speciālo operāciju spēkiem paredzētais taktiskais peldlīdzeklis Shadow Seal

Peldlīdzeklim ir 4,12 m garš masts ar elektrooptisko sistēmu. Shadow Seal stikla šķiedras korpuss sver 2500 kg, un tas var pārvadāt līdz 750 kg lielu kravu.

Shadow Seal darbina akumulatori un divi motori, kas izvietoti virs ķīļa, ļaujot kuģim nolaisties līdz jūras gultnei. Niršanas operāciju veikšanai operatori izmanto taktisko niršanas glābšanas sistēmu (TDLSS) ar ilgu darbības laiku.

JFD Excursion TDLSS var izmantot, lai varētu brīvi peldēt līdz pat 30 metru dziļumam. Shadow Seal ietver arī iebūvētu elpošanas sistēmu ilgiem niršanas gadījumiem un lietošanai ārkārtas situācijās.

Speciālo operāciju spēkiem paredzētais taktiskais peldlīdzeklis Shadow Seal

Apkalpe kuģi vada, izmantojot SBS Playstation kontrolieri, lai gan kuģi var vadīt attālināti no virszemes kuģa vai no krasta. Virsūdens pozīcijā tas var veikt līdz 80 jūras jūdzēm jeb 20 stundām ar ātrumu 4,5 mezgli jūras viļņos 3 un 25 jūras jūdzēm jeb 7 stundām ar ātrumu 3,5 mezgli pilnīgā iegrimšanā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top