Tehnoloģijas

Sporta komandu fanu tokeni: tendences un pielietojums

Sporta komandu tokeni

Lielie futbola klubi vairākās līgās ir nopelnījuši diezgan lielu kapitālu, izlaižot “fanu” tokenus. Runa ir par 24 komandām Eiropas līgās, kuras ir laidušas klajā vai plāno izlaist savus tokenus faniem.

Astoņi no iepriekš minētajiem klubiem spēlē Anglijas futbola premjerlīgā, kas tiek uzskatīta par vienu no prestižākajām futbola cienītāju vidū. Protams – ar to saistītas pasaulē populārākās kriptovalūtu biržas un tirdzniecības platformas.

Fanu tokeni ir digitāli aktīvi, kas turētājiem nodrošina piekļuvi vairākām privilēģijām. Runa ir par balsošanu par klubu lēmumiem, preču dizainu, balvām, kā arī citas iespējas mijiedarbībai ar sporta komandām un to pārstāvjiem.

Atzīmēsim, ka fanu tokenu izlaišana notiek arī tagad, turklāt to visu atbalsta kriptovalūtu platformu partnerība ar klubiem. Piemēram, Portugāles komanda Porto bija viena no pēdējām rindā uz tokenu palaišanu – par tās sponsoru kļuva birža Binance. Rezultātā platformas logotipu tagad var redzēt komandas spēļu laikā.

Futbola klubs Portu

FC Porto

Analoga situācija bija ar Itālijas komandu Lazio. Tās spēlētāji arī tagad valkā formu ar Binance logotipu.

Galarezultātā šī tendence nāk par labu ne tikai futbola komandām, bet vienlaikus arī būtiski palielina kriptovalūtu industrijas popularitāti.

Futbola klubs Lazio

FC Lazio

Par populārās tendences centru ir kļuvusi platforma Socios, kas specializējas fanu tokenu izlaišanā. Saskaņā ar Decrypt informāciju – apstrādāto darījumu ar tokeniem apjoms Socios sasniedz 300 miljonus dolāru. Pēc statistikas “ienesīgākie” futbola klubi bija Lazio, Manchester City, Porto un Santos.

Vairāk informācijas par visiem fanu tokeniem var atrast specializētajā platformā FanMarcetCap. Saskaņā ar tās datiem – attiecīgo monētu kapitalizācijašobrīd jau pārsniedz 389 miljonu ASV dolāru atzīmi. Kopš 2021. gada jūnija vidus šis rādītājs ir palielinājies par gandrīz 60,4 procentiem – un tas nozīmē, ka sporta līdzjutēji šo tendenci neatstāj bez ievērības.

5 populārākie fanu tokeni

5 populārākie fanu tokeni

Tiesa – ne visiem uzticīgajiem futbola cienītājiem patīk fanu tokeni. Lūk, ko par to nesen teicis sporta žurnālists Martins Kalladins. Ekspertu citē Decrypt.

Daži cilvēki ar to var nopelnīt kaudzi naudas, taču tie gandrīz noteikti nav paši parastākie futbola fani no ielas.

Proti – eksperts liek saprast, ka efektīvai saiknei ar šo nišu ir nepieciešams liels kapitāls. Šis arguments šķiet dīvains, jo tokenu vērtība ir samērā neliela.

Francijas kluba PSG tokens šodien tiek novērtēts 14.64 dolāru apmērā, savukārt Barselonas tokens tiek novērtēts tikai 8.73 dolāru apmērā.

Fanu tokeni tomēr paver futbola klubiem veselu spektru jaunu iespēju tiešai mijiedarbībai ar savu auditoriju. Viņu aktīva iesaiste kriptosfērā radīs vairāk iemeslu kriptovalūtu pieņemšanas pieaugumam visā pasaulē.

Mēs uzskatām, ka sporta klubi un pasākumi ir tikai viena neliela daļa no decentralizēto aktīvu potenciāla. Acīmredzams, ka nākotnē monētas tiks izmantotas daudz lielākā skaitā sporta veidu un vienlaikus arī daudzveidīgākām darbībām. Tas nozīmē, ka jebkurā gadījumā digitālo monētu lietotāju skaits kļūs arvien lielāks.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top