Tehnoloģijas

Stabilā monēta USDC zaudē piesaisti ASV dolāram

Piektdien, 10. martā, Kalifornijas Finanšu aizsardzības un inovāciju departaments “likviditātes trūkuma un maksātnespējas” dēļ slēdza Silīcija ielejas banku (Silicon Valley Bank – SVB) un nodeva to ASV Federālās noguldījumu apdrošināšanas korporācijas (FDIC) pārziņā.

Vienas no lielākajām stabilajām monētām Circle operators paziņoja, ka SVB bankā tiek glabātas USDC rezerves 3,3 miljardu USD vērtībā. Uz šī fona USDC monēta zaudēja savu piesaisti ASV dolāram.

Silīcija ielejas bankas krahs ir acīmredzot lielākais kopš 2008. gada krīzes ASV. ASV Federālā noguldījumu apdrošināšanas korporācija (FDIC) bija spiesta rīkoties un pārņemt kontroli pār bankas darbību. SVB ir apkalpojusi daudzus tehnoloģiju uzņēmumus, tostarp uzņēmumu Circle, kas ir USDC stabilās monētas izdevējs.

USDC stabilās monētas

USDC stabilās monētas kurss

Ņemot vērā, ka USDC kapitalizācija pārsniedz 41 miljardu USD, 3,3 miljardu USD pagaidu nepieejamībai nevajadzētu būt būtiskai problēmai, jo īpaši tāpēc, ka noguldījumus Silīcija ielejas bankā apdrošina FDIC, lai gan klīst baumas par iespējamu 40% šo līdzekļu zaudēšanu.

Paziņojums, ka Circle bankā glabā ievērojamas naudas summas, izraisīja zināmu paniku. Stabilais monētu kurss zaudēja piesaisti dolāra kursam. USDC pašlaik tirgojas par  0.91 USD. Problēmas radās arī DAI stabilai monētai. DAI drošība daļēji ir ietverta USDC. Tāpēc arī DAI kurss zaudēja piesaisti dolāram. Monētas pašlaik tiek tirgotas par USD 0.93 USD.

DAI stabilās monētas kurss

DAI stabilās monētas kurss

Circle pārstāvji informēja, ka pagaidām nekādas īpašas darbības neveic, bet gaida “situācijas skaidrojumu” no ASV regulatoriem. Pašlaik aptuveni 25% USDC rezervju glabā sešās ASV bankās, tostarp bankrotējušajās Silvergeitā un Silīcija ielejā.

Daži avoti informē, ka ir problēmas arī ar Signature Bank, kur Circle glabā daļu no rezervēm.

ASV kriptovalūtas birža Coinbase uz laiku apturējusi USDC konvertēšanu ASV dolāros sakarā ar banku slēgšanu nedēļas nogalē. Coinbase plāno procesu atsākt pirmdien.

Kāds no Twitter lietotājiem to sauca par “karmu” — Bloomberg februārī ziņoja, ka Circle ir iesniedzis sūdzību NYDFS par Binance USD (BUSD) stabilo monētu rezervju pārvaldības kvalitāti.

Saskaņā ar FDIC datiem 2022. gada 31. decembrī SVB kopējie aktīvi bija aptuveni 209 miljardi ASV dolāru un kopējie noguldījumi bija aptuveni 175,4 miljardi ASV dolāru.

SVB ir banka plašam tehnoloģiju jaunuzņēmumu klāstam ASV. Uzņēmumam ir vairāk nekā 2600 klientu no fintech sektora.

Saskaņā ar CoinDesk pētījumu SVB klienti kriptovalūtu nozarē ir arī Blockchain Capital, Castle Island Ventures un Dragonfly.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top