Ziņas

Stablecoin Basis izveidotāji apstiprinājuši projekta slēgšanu

Stablecoin Basis izveidotāji apstiprinājuši projekta slēgšanu
Kompānijas Intangible Labs, kas radīja “stabilas monētas” Basis izveides projektu, izpilddirektors (CEO) Naders Al-Nadži apstiprinājis iepriekš izskanējušos paziņojumus par projekta galīgo slēgšanu – piebilstot, ka šo smago lēmumu viņu piespieda pieņemt ASV Vērtspapīru un biržas komisijas (SEC) esošie noteikumi. Par to raksta Forbes.

Viņš arī apstiprināja, ka iepriekš piesaistītais finansējums 133 milj. $ apmērā tiks atdots atpakaļ investoriem. To skaitā bija tādi pazīstami vārdi – kā Google Ventures, Andreessen Horowitz, Bain Capital, Digital Currency Group, MetaStable Capital, Pantera Capital un PolyChain Capital.

“Mēs satikāmies ar SEC, lai noskaidrotu daudzas lietas. SEC kopumā izvairās runāt konkrēti par to – kā viss būs. Bet pēc mūsu tikšanās mums izveidojās iespaids, ka mēs nevaram izvairīties no klasifikācijas vērtspapīru kvalitātē”, – teica Naders Al-Nadži.

Viņš piebilda, ka tehnoloģijas Basis izstrāde bija gandrīz pabeigta, un kompānijas lielākoties tikai gaidīja “zaļo gaismu” no regulatora.

Kad Intangible Labs sākotnēji publicēja projekta white paper 2017. gada jūnijā – Basis tika aprakstīts kā “algoritmiska centrālā banka”, kas dos lietotājiem stabilu valūtu finanšu transakciju veikšanai visā pasaulē, un kurai nebūtu volatilitātes – kāda raksturīga tādām kriptovalūtām – kā bitkoins.

Basis modelis paredzēja automātisku tokenu pirkšanu cenas samazinājuma gadījumā un jaunu tokenu emitēšanu, kad cena iet augšup. Atšķirībā no vairuma citu stablecoin, kuru cenas stabilitāte tiek sasniegta – pateicoties piesaistei pie ASV dolāra, citām fiat valūtām vai citiem aktīviem, Basis emisijas vadīšana bija jānodrošina “bāzes obligāciju” un “bāzes akciju” izsolēm.

Tomēr kompānijas juristi paskaidroja, ka SEC – visticamāk – kompānijas tokenus novērtēs kā vērstpapīrus. Tātad Intangible Labs pirmajā gadā pēc izlaides būtu jāierobežo to pārvaldīšana tikai ASV akreditētu investoru aprindās. Un lai gan daudzas regulatoru prasības būtu spēkā tikai vienu gadu – jebkurā gadījumā kompānijām nāktos izveidot centralizētu lietotāju “balto sarakstu”.

“Esmu ļoti vīlies. Līdzekļu atdošana atpakaļ – tas nepavisam nav tas, ko es vēlējos. Regulējošo prasību mīkstināšana būtu lieliska arī mūsu tehnoloģijai un cilvēkiem, kuri to izmanto”, – piebilda Intangible Labs vadītājs.

Naders Al-Nadži atzina, ka viņa kompānijas projekts ir zaudējis pozīcijas arī tā iemesla dēļ, ka atšķirībā no bitkoina vai Ethereum – tokeniem Basis nav faktiskas funkcionalitātes. Citiem uzņēmējiem, kuri izskata iespēju laist klajā stabilas monētas viņš ieteica arī atteikties no biznesa veikšanas ASV, nepieņemt naudu no Amerikas investoriem, kā arī parūpēties par to, lai tokeniem būtu konkrēta patēriņa funkcionalitāte.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top