Visas ziņas

Starbucks klienti tagad var izsekot kafijas piegādes, izmantojot blokķēdi

Izsekot kafijas piegādātājiem un kvalitātei

Foto: Nicole Baster/Unsplash.com

Starbucks kafejnīcu ķēde nodrošina saviem klientiem ASV iespēju izsekot savas kafijas izcelsmei, izmantojot blokķēdi. Šim nolūkam uz paciņas ir īpašs kods, kas ļauj iegūt informāciju par pupiņu audzēšanas un grauzdēšanas vietu, kā arī ieteikumus pagatavošanai.

Starbucks vecākā viceprezidente Mišela Bernsa paziņoja, ka fermeriem tiks piešķirts atsevišķs kods, lai viņi varētu izsekot savas produkcijas turpmāko pārvietošanos. Risinājuma pamatā ir Microsoft rīks uz blokķēdes bāzes. Starbucks cer, ka tehnoloģija palīdzēs piesaistīt gados jaunus klientus, no kuriem daudzi ir pārgājuši uz nelielām kafejnīcām, kas pupiņas audzē uz vietas.

“Mums ir iespēja izsekot kafijas piegādei no visām fermām jau gandrīz 20 gadus, – paziņoja Bernsa. – Pateicoties tam, mums bija vienkāršāk radīt uz klientiem orientētu instrumentu, kas palīdzēs palielināt viņu pārliecību par to, ka mēs zinām – no kurienes nākusi mūsu kafija”.

Jaunā paaudze arvien vairāk interesējas par pārtikas produktu izcelsmi, tostarp par ražošanas ekoloģijas un ētikas principu ievērošanu. Tādēļ kompānijām nākas palielināt savu piegādes kanālu caurskatāmību, šai nolūkā – papildus citām tehnoloģijām – izmantojot blokķēdi.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top