Visas ziņas

Starbucks piegāžu izsekošanai izmantos blokķēdi

Starbucks piegāžu izsekošanai izmanto blockchain

Lielākais kafejnīcu tīkls Starbucks kafijas piegāžu izsekošanai plāno izmanto blockchain platformu mākoņu servisā Microsoft Azure.

Par iniciatīvas “no pupiņām līdz krūzītei” uzsākšanu tika paziņots jau 2018. gadā. Tiek vēstīts, ka Starbucks strādās ar kafijas ražotājiem Kostarikā, Kolumbijā un Ruandā. Izmantojot blockchain sistēmas, klienti varēs uzzināt kafijas izcelsmes valsti. Turklāt sistēma fermeriem, kuri audzē kafiju, atklās jaunas iespējas finansējuma saņemšanai.

Interesanti, ka Starbucks atklās pilotprojekta izejas kodu, kas ļaus ikvienam gribētājam saņemt piekļuvi kompānijas risinājumam. Turklāt konferences Microsoft Build laikā kompānijas pārstāvji pavēstīja par vairākām citām iniciatīvām – tādām kā pasūtījumu prognozēšana un to ātra sagatavošana, kā arī “Lietu interneta” palaišanas plāniem kafejnīcā Starbucks.

Atzīmēsim, ka blockchain serviss mākoņu platformā Azure tika aktivizēts šī mēneša sākumā. Turklāt Microsoft izmanto blockchain platformu uz Ethereum bāzes Quorum, ko izstrādājusi JPMorgan.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top