Tehnoloģijas

Īlona Maska satelītu internetam jauni ienaidnieki – baloži

Starlink interneta traucējumi

Postmodernstudio/Depositphotos

Īlona Maska satelītinternets” StarLink” ir parādījis lielikus rezultātus ātruma testā: šī gada otrajā ceturksnī ASV vidējais “StarLink” ātrums bija 97,23 Mb/s, turklāt vidējais platjoslas interneta pieslēguma ātrums valstī ir 115,22 Mb/s.

Tomēr izrādījās, ka “StarLink” termināļu darbību ir viegli ietekmēt. Satelītšķīvjus ir iecienījuši baloži, kas traucē interneta pieslēgumam.

Sarejas universitātes kiberdrošības eksperts, profesors Alans Vudvards nesen sacīja BBC, ka “bija pamanījis pārtraukumu interneta darbībā – dažreiz tie bija tikai sekundi ilgi pātraukumi, citi daudz ilgāki, lai gan interneta ātrums palika nemainīgs.” Vudvards norādīja, ka interneta darbību traucēja uz “Starlink” satelītšķīvjiem esošie baloži. Arī vēl kāds cits eksperts BBC apstiprināja, ka baloži var traucēt interneta darbību, ja tie atrodas uz satelītšķīvjiem.

Tomēr drīzumā šī problēma ar baložiem tiks atrisināta. Saskaņā ar informāciju par neseno FCC licences reģistrāciju, kompānija “SpaceX” strādā pie jaunu termināļu ar “augstu veiktspēju” izstrādes, kas būs izturīgi pret jebkādiem vides apstākļiem, līdz ar to tiks atrisināta arī problēma saistībā ar baložiem un arī citu faktoru radītās problēmas tiks novērstas.

Avots: BBC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top