Visas ziņas

Satelīta interneta Starlink pirmie testi: iespaidīgi rezultāti, bet dārgi

Starlink interneta testi

Kompānija SpaceX jau sākusi publiski testēt savu satelīta internetu Starlink, un pirmie testēšanas programmas dalībnieki ir dalījušies ar saviem iespaidiem.

Kā uzstādīt Starlink internetu

Forumā Reddit ir nopublicēti fotoattēli, kuros redzama iekārtu izsaiņošana un uzstādīšana. Komplektā ietilpst satelīta šķīvis, statīvs tā uzstādīšanai, kompakts rūteris, kā arī barošanas bloks un vadu komplekts. Uzstādīšana aizņēma ne vairāk kā 5 minūtes, un tam nav nepieciešamas īpašas pūles.

“Tagad tas prasīs piecas minūtes. Bet līdz ar nākamajiem uzlabojumiem procedūra aizņems mazāk kā 3 minūtes. Nav nepieciešamas nekādas tehniskas zināšanas. Pavērsiet antenu pret debesīm un ieslēdziet”, – SpaceX vadītājs Īlons Masks (Elon Musk).

Starlink Unboxing video

Starlink interneta ātrums

Pēc lietotāja teiktā – ideālos apstākļos lejupielādes ātrums bija 135 Mbit/s, augšupielādes – 21 Mbit/s līmenī un aiztures – 21 ms. Maksimālais ielādes ātrums sasniedza 191,35 Mbit/s.

Sliktos apstākļos (nejauks laiks, koki, žogi un mājas, kas traucē signālam) ielādes ātrums bija 46 Mbit/s, bet atdeves – 15 Mbit/s. Turklāt aiztures līmenis bija 41 ms līmenī.

Kopumā rezultāti ir iespaidīgi. Starlink galvenie konkurenti – Viasat un HugesNet nodrošina ASV internetu ar lejupielādes ātrumu ne vairāk kā 25 Mbit/s un ielādes ātrumu 3 Mbit/s. Kopumā jau tagad ātrums ļauj normāli izmantot spēļu, videokonferenču servisus utt.

Cik maksā Starlink internets

Iekārtas komplekts maksā aptuveni 500 $. Ikmēneša abonēšanas maksa ir 99 $.

Avots: Reddit

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top