Tehnoloģijas

Ukrainas iedzīvotājiem būs neierobežota piekļuve Starlink internetam

Starlink Ukrainā

Ukrainas Īpašo sakaru un informācijas aizsardzības valsts dienests pēc jaunās tehnoloģijas sertifikācijas plāno nodrošināt visiem iedzīvotājiem iespēju izmantot Starlink satelītinternetu. Tā paziņoja resora preses dienests.

Šobrīd vairāk nekā 10 000 Starlink staciju ir iesaistītas arī izlūkošanas informācijas nodošanā starp Ukrainu un tās Rietumu sabiedrotajiem, lai nodrošinātu kritiski svarīgas infrastruktūras kontroli.

“Starlink satelītinterneta masveida izmantošana šobrīd vēl var ietekmēt Ukrainas armijas iekārtu darbību. Tāpēc piekļuve masveida patērētāju tīklam, izmantojot termināļus, pagaidām ir ierobežota”, – piebilda Īpašo sakaru un informācijas aizsardzības valsts dienestā.

Atestācijas un pārstāvniecības atvēršanas jautājumus personīgi kontrolē digitālās transformācijas ministrs Mihails Fjodorovs.

Atgādinām – kara pirmajās dienās Digitālās transformācijas ministrijas vadītājs vērsās pie Īlona Maska ar lūgumu nodrošināt Ukrainai piekļuvi Starlink tehnoloģijai un nedēļas laikā saņēma pirmās 500 stacijas ar bezmaksas lokālo programmatūru.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top