Tehnoloģijas

Īlona Maska interneta satelīti traucē novērot komētu Neowise

Starlin Sateliti

Foto: Daniel López

Šomēnes notika astronomiem nozīmīgs notikums – Zemei tuvā attālumā pietuvojās komēta C/2020 F3 (Neowise). Taču Starlink satelītu dēļ ne visi varēja iemūžināt neaizmirstamo mirkli.

Ar savu neveiksmi dalījās astrofotogrāfs Daniels Lopess (Daniel Lоpez) dalījās. Viņš atradās Teides Nacionālajā parkā Kanāriju salās ar 200 milimetru Canon objektīvu, lai fotografētu komētu. Bet rezultātā attēls tika sabojāts: zvaigžņoto debesu attēlu sasvītroja Īlona Maska (Elon Musk) globālās interneta kompānijas Starlink satelīti.

“Astronomi, astrofiziķi un astrofotogrāfi ir satraukušies par mazo satelītu, kas riņķo ap Zemi, plašo izvēršanu. Vēlāk viņi vēlas palaist aptuveni 40 000 [satelītus], citas kompānijas gribēs palaist orbītā savus, un debesis vairs nebūs tādas – kādas tās ir bijušas miljoniem gadu ”, – paziņo Daniels Lopess.

Viņš arī uzsver, ka “tās ir astronomisko novērojumu beigas tādā veidā – kā mēs tos zinājām”.

Astronomi arī jau iepriekš ir ziņojuši par kaitējumu viņu pētījumiem satelītu dēļ. Tāpēc Starlink solīja satelītus aptumšot, lai tie netraucētu zinātniskajam darbam.

Iedzīvotājiem spožie un debesīs kolonnās lidojošie satelīti ir diezgan interesants skats. Internetā ir pat vietnes, kas aprēķina, kad un kur jūs varēsiet redzēt lidojumu. Piemēram – Find Starlink, kur jums tikai jānorāda sava pilsēta, un var saņemt nepieciešamo informāciju par tuvākajiem redzamajiem lidojumiem.

Avots: Gizmodo

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top