Tehnoloģijas

Īlona Maska kompānijas Starlink, kas plāno izplatīt internetu no satelītiem, vietnē uzsākta pieteikumu pieņemšana pieslēgšanai

13. jūnijā no kosmodroma Kanaveralas ragā (Florida) tika palaista nesējraķete Falcon 9 ar kārtējiem 58 Starlink mikrosatelītiem. Šī ir devītā Starlink satelītu palaišana. Un vēl viens solis ceļā uz globālā interneta pārklājuma tīkla izvēršanu. Tikmēr Starlink vietnē jau pieņem pieteikumus pieslēgšanai.

Īlona Maska (Elon Musk) kompānija plāno izveidot globālu tīklu, kas nodrošinās iedzīvotājiem platjoslas internetu jebkurā zemeslodes vietā, proti – pat tajos reģionos, kur nav infrastruktūras. Šai nolūkā vajadzīgi satelīti.

Tagad to jau ir 540, bet normālai tīkla darbībai nepieciešami vismaz 780 satelīti. Pavisam Masks plāno ieviest orbītā 12 tūkstošus satelītu.
Tāda interneta galvenās priekšrocības – cena, ātrums un pieejamība. Ja par pieejamību mēs jau rakstījām, tad cena pagaidām nav zināma. Bet SpaceX sola, ka satelītu internets būs lētāks nekā pašreizējie tirgus piedāvājumi, un turklāt 5-10 reizes ātrāks. Sākumā Starlink piedāvās pakalpojumus ASV un Kanādā, bet 2021. gadā sāksies pilnvērtīga izvēršana visā pasaulē.

Ilona Maska internets

Pieteikumus jau pieņem
Starlink šovasar uzsāks slēgtu beta testēšanu, tāpēc vietnē jau pieņem pieteikumus pieslēgšanai. Lai to izdarītu – jānorāda elektroniskā pasta adrese, dzīvesvietas reģions un pasta indekss.
Mēs nosūtījām pieteikumu un saņēmām šādu atbildi:

Vēstule no Starlink

“Paldies par izrādīto interesi par Starlink!
Starlink paredzēts, lai piegādātu ātrgaitas platjoslas internetu vietās, kur piekļuve bija dārga vai pilnīgi nepieejama. Paredzams, ka slēgtā beta testēšana sāksies vēlāk šovasar un pēc tās sāksies publiskā beta testēšana, kura sāksies no augstākiem platuma grādiem.
Ja jūs esat mums iesniedzis savu pasta indeksu, tad jums tiks paziņots uz elektronisko pastu, ja jūsu reģionā būs pieejamas beta testēšanas. Tikmēr mēs turpināsim informēt par jaunumiem saistībā ar pakalpojumu vispārējo pieejamību un gaidāmajām Starlink palaišanām”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top