Visas ziņas

Starptautiskā Koučinga Federācija iepazīstina ar komandu koučinga kompetencēm

Starptautiskā Koučinga Federācija iepazīstina ar komandu koučinga kompetencēm

Foto: Andrew Neel/Unsplash.com

Starptautiskā Koučinga Federācija (ICF) pēc gandrīz 16 mēnešu ilga darba laiž klajā profesionālu komandu kouču kompetences, kas nosaka pamatprincipus profesionālai un veiksmīgai kouču sadarbībai ar komandām. Šīs 29 apakškompetences izriet no astoņām profesionālu kouču pamatkompetencēm: ētiskas prakses demonstrēšana, koučinga domāšanas veida iemiesošana, vienošanās panākšana un uzturēšana, drošas un uzticamas vides radīšana, klātesamība, aktīva klausīšanās, apzināšanās radīšana un klienta izaugsmes veicināšana.

Komandu koučings ir viena no visstraujāk augošajām specializācijām profesionālu kouču jeb izaugsmes vadītāju profesijā un kļūst arvien nozīmīgāka organizācijās, gan privātajā, gan valsts sektorā un bezpeļņas organizācijās. Jo īpaši šajos pārmaiņu laikos, kad ne tikai ierastie vadības stili, bet arī sadarbības veidi komandās vairs var nebūt efektīvi.

Lai definētu un regulētu šo nišu, ICF Akreditācijas un Standartu nodaļa ir nākusi klajā ar ICF Komandu koučinga kompetenču modeli. Šis modelis veido pamatu kouču, kuri specializējas komandu koučingā, turpmākajā attīstībā ar mērķi profesionāli izcelties tirgū un demonstrēt savu vērtību organizāciju koučinga klientiem. Tāpat šīs kompetences kalpo kā vadlīnijas koučinga pakalpojumu pircējiem, lai viņi nekļūdīgi spētu atšķirt un izvēlēties patiesi kvalitatīvu pakalpojumu.

ICF Latvia prezidents Artur Chernikau skaidro: “Mūsdienās par koučiem sevi sauc daudzi, bet kāds tad ir patiesi profesionāls koučs? Kā atšķirt profesionāli no pārējiem? ICF globāli rūpējas par vienotu profesionālu standartu izstrādi un uzturēšanu, un kouči, kas kļūst par ICF biedriem vai iegūst ICF sertifikāciju apņemas ievērot gan profesionālās ētikas kodeksu, gan praktizēt noteiktās kompetences. Profesionālu kouču pārsertifikācija notiek ik pēc 3 gadiem un tai ir nepieciešama nepārtraukta izaugsmes un koučinga kompetenču attīstīšana. Tā ir apņemšanās būt par profesionāli šajā jomā.”

ICF komandu koučinga kompetenču modelis sniedz skaidru, kodolīgu komandu koučinga definīciju – sadarbība ar komandu kopradīšanas un refleksijas procesos par komandas dinamiku un savstarpējām attiecībām ar mērķi iedvesmot maksimizēt komandas spējas un potenciālu, lai sasniegtu kopīgos mērķus un realizētu vīziju. Šis modelis ir veidots, balstoties uz ICF pamatkompetencēm un ir integrēts komandas koučinga kontekstā. Komandas kompetenču apraksti pieejami šeit.

Komandu koučings dod komandām iespēju turpināt darbu ar augstu veiktspēju un nepārtrauktu attīstību, veicinot inovācijas, attīstot elastību un pielāgošanās spējas, kā arī panākot vienotu izpratni par sasniedzamajiem mērķiem.

Informāciju sagatavoja Artur Chernikau Biedrība “ICF.LV” ICF Latvia prezidents.

Par ICF Latvia

ICF ir Starptautiska Koučinga Federācija, lielākā globālā kouču apvienība, kas rūpējas par to, ka jebkurā pasaules vietā ICF kouči darbojas pēc vienotiem profesionāliem un ētikas standartiem. ICF darbība veltīta profesijas un koučinga attīstībai, nosakot augstus profesionālos standartus, sniedzot neatkarīgu sertifikāciju un veidojot akreditētu kouču resursu visā pasaulē. ICF Latvijas nodaļa ir organizācija, kurā satiekas dažādu koučinga programmu absolventi (šobrīd Latvijā ir piecas ICF akreditētas mācību programmas), un piedaloties dažādās iniciatīvās un darba grupās, veicina savu izaugsmi, kā arī veido Latvijas sabiedrības viedokli par profesionālu koučingu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top