Visas ziņas

Starptautiskajiem kravu pārvadājumiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli, citu būtisku pārmaiņu nav

Starptautiskajiem kravu pārvadājumiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli, citu būtisku pārmaiņu nav

Foto: Bernd Dittrich on Unsplash

No 2021.gada 1.janvāra, beidzoties Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), starptautiskajiem kravu pārvadājumiem būtisku izmaiņu nav. Pārvadātājam ir jābūt licencei, kā arī jārēķinās ar muitas un robežkontroli, kas prasīs vairāk laika un radīs papildu izmaksas.

Starptautiskajos kravu autopārvadājumos starp Latviju un AK ar Latvijā reģistrētu kravas transportlīdzekli ar kopējo pieļaujamo masu līdz 3.5 tonnām būtisku izmaiņu nav. Attiecīgajam transportlīdzeklim ir nepieciešama Autotransporta direkcijas izsniegta elektroniska licences kartīte starptautiskajiem kravas autopārvadājumiem. No 2022.gada 21.februāra kravas transportlīdzekļiem ar kopējo pieļaujamo masu no 2.5 līdz 3.5 tonnām būs nepieciešama Eiropas Kopienas atļaujas apliecināta kopija. Savukārt pārvadājumi ar vieglajām pasažieru automašīnām netiek regulēti.

Jāatceras, ka, iebraucot AK, ir atjaunota robežkontrole un muitas kontrole, līdz ar to kravām ir nepieciešams kārtot muitas formalitātes, kas paildzinās pārvadājuma laiku un radīs papildu izmaksas. Tāpat pārvadātājiem ir jāņem vērā, ka, šķērsojot robežu, tiks pārbaudīti fitosanitārie un veterinārie sertifikāti, ja kravā ir augu vai dzīvnieku izcelsmes preces.

Informāciju sagatavoja Autotransporta direkcijas komunikācijas nodaļa.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top