Ethereum ziņojumu apmaiņas lietotnes un mobilā pārlūka Status izstrādātāji paziņojuši par sava kriptovalūtu aparatūras maka jaunas versijas izlaidi. Produkts ieguvis nosaukumu Keycard un martā būs pieejams beta testēšanai.
Kompānijas blogā teikts, ka Keycard ir jauns aparatūras maka tips ar atvērtu API, kas ļauj droši uzglabāt, pieņemt un nosūtīt kriptovalūtas bezkontakta veidā.
Announcing @Keycard_ the secure, contactless hardwallet & open source API. Keycard & the Keycard API are entirely open source and enable any developer to integrate wallets, hardware, & build their own smartcards. Learn more and apply to receive a free card https://t.co/u0EwfpwMFU
— Status (@ethstatus) February 13, 2019
Saskaņā ar izstrādātāju teikto – Keycard ir Hardwallet turpinājums, kas 2017. gada novembrī tika prezentēts Devcon3 Mehiko.
“Kopš tā laika blockchain aina ir būtiski mainījusies. Parādījušies jauni maki un neskaitāmi tokeni, tostarp tūkstošiem jaunu izstrādātāju dod savu ieguldījumu ekosistēmas attīstībā. Keycard ir dabīgs šo pārmaiņu atspoguļojums”, – teikts paziņojumā.
Izmēru ziņā ierīce ir līdzīga tradicionālajām banku kartēm un var būt integrēta ne tikai ar citiem makiem un aparatūras nodrošinājumu, bet ļauj izveidot savas smartkartes.
Atšķirībā no vairuma citu aparatūras maku – piekļuvei privātajām atslēgām Keycard izmanto NFC tehnoloģiju. Tas sniedz iespēju parakstīt un verificēt transakcijas ar vienkāršu ierīces pieskārienu mobilajam tālrunim.
Jaunā ierīce ir saderīga ar lielāko daļu populārāko kriptovalūtu – tostarp bitkoinu, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Ethereum un tokeniem ERC-20, kā arī var tikt izmantota kopā ar desktopa lietotni caur USB savienojumu.
Jāatzīmē, ka precīzi termiņi – kad Keycard būs pieejams plašākai publikai – pagaidām netiek nosaukti. Sākotnējā etapā izveidotāji vēlas saņemt nepieciešamo feedback un tāpēc bez maksas piedāvā ierīci izstrādātājiem. Turpmāk, kad ierīci sāks ražot masveidā, tās cena – kā tiek paziņots – būs 29 $.
Atgādinām – janvārī jaunu aparatūras maku ar Bluetooth atbalstu prezentēja kompānija Ledger.
