Visas ziņas

Pētījums: lielākā daļa Stellar airdrop dalībnieku uzreiz pārdod iegūtos XLM

Pētījums: lielākā daļa Stellar airdrop dalībnieku uzreiz pārdod iegūtos XLM

2018. gada novembrī populārais kriptovalūtu maks Blockchain.com partnerībā ar Stellar Development Foundation (SDF)  paziņoja par “vēsturē lielāko airdrop” –  Stellar (XLM) monētas par 125 milj. $ tika plānots sadalīt starp 30 milj. Blockchain maku. Bet, lai iegūtu tos, lietotājiem vispirms bija jāveic KYC procedūra. Šogad SDF partnerībā ar Keybase.io paziņoja par 2 mljrd. XLM airdrop starp sociālās platformas lietotājiem.

Analītiskā kompānija Coin Metrics  analizēja Blockchain un Keybase airdropus, pētot lietotāju aktivitāti un uzvedību pēc monētu izdalīšanas.

Blockchain

Analīze parāda, ka XLM airdropam Blockchain.com lietotājiem bija izmantojis divas adreses. Sākumā tika izmantota GARAR5 (no 2018. gada 6. novembra līdz 2019. gada 9. janvārim), pēc tam GDNWRV (no 2019. gada 9. janvāra). 2019. gada 15. jūlijā kompānija Blockchain paziņoja par airdrop beigšanos.

Periodā no 2018. gada 6. novembra līdz 2019. gada 15. jūlijam no šīm divām adresēm tika sadalīti aptuveni 400 milj. XLM (27 milj. $ pēc pašreizējām cenām, aptuveni 100 milj. $ airdrop pieteikšanas brīdī) starp 1,2 milj. maku. Ņemot vērā XLM cenas ieskaitīšanas brīdī, Blockchain.com lietotāji saņēma aptuveni 45,7 milj. $.

Uz 23. septembri 804 309 no šiem kontiem bija vairāk nekā 1 XLM (nepieciešamais minimums bilancē), bet tikai 345 483 bija vairāk nekā 10 XLM. No 1,2 milj. lietotāju tikai 0,70% pēc airdrop nolēma iegādāties XLM.

Lielākā daļa lietotājiem nosūtīto XLM pēc tam tika nosūtīti uz dažādām biržām. Tas nozīmē, ka absolūts vairākums airdrop saņēmēju pārdeva savus XML apmaiņā pret fiat vai citām kriptovalūtām.

Keybase

2019. gada 9. septembrī Keybase.io pasniedza “negaidītu dāvanu” saviem 300 tūkstošiem lietotāju – 100 milj. XLM (aptuveni 5 milj. $). Keybase plāno veikt analogu airdrop sēriju un izdalīt 2 mljrd. XLM nākamo 20 mēnešu laikā.

Šobrīd tikai aptuveni 20% Keybase lietotāju ir nolēmuši piedalīties airdrop, saņemot aptuveni 19 milj. XML (1,3 milj. $) no 100 milj. XML. Salīdzinot ar Blockchain.com airdrop rezultātiem – pagaidām tikai neliela daļa airdrop (aptuveni 1 milj. XLM) ir nonākusi biržās.

Secinājums

Airdrop reklamē kā decentralizētu un taisnīgu kripto aktīvu sadales veidu starp lietotājiem, bet Coin Metrics analīze parāda, ka tikai neliela daļa cilvēku faktiski izmanto iespēju saņemt “bezmaksas naudu” (1,2 milj. no 30-40 milj. Blockchain.com maku, aptuveni 20% Keybase lietotāju.)

Turklāt vairums cilvēku nolemj šo naudu apmainīt pret citām (fiat, stablecoin vai citām kriptovalūtām), un tikai nedaudzi no viņiem turpina turēt kripto aktīvu. Šie rezultāti liek apšaubīt airdropu efektivitāti, jo liela daļa monētu uzreiz tiek pārdotas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top