Tehnoloģijas

“STENDERS” ieviesis 100 % pārstrādājamus produktu iepakojumus

 “STENDERS” ieviesis 100 % pārstrādājamus produktu iepakojumus

Vannas un ķermeņa kopšanas kosmētikas ražošanas uzņēmums “STENDERS” paziņo par ietekmes uz vidi mazināšanu visā darbības ciklā, lai veicinātu ilgtspējīgu biznesa attīstību. Uzņēmums arī panācis 100 % pārstrādājamus zīmola produktu iepakojumus, liecina pirmais vides, sociālās un pārvaldības (ESG – Environmental, Social & Governance) ziņojums.

Ņemot vērā, ka “STENDERS” ir ražošanas uzņēmums, tā darbība saistīta ar tādām nozarēm kā ražošana, mazumtirdzniecība, enerģētika un loģistika, tādēļ nefinanšu dokumentā ir analizēts uzņēmuma resursu patēriņš 2022. gadā. Apzinātie mērījumi astoņos prioritārajos virzienos kalpo par atskaites punktu, lai novērtētu turpmāko progresu darbinieku labbūtībā, enerģijas patēriņā, CO2 radītajās emisijās un citos ilgtspējas rādītājos.

Ziņojumā ir akcentēts, ka būtisks uzņēmuma mērķis ir samazināt resursu patēriņu un atbalstīt pilnīgāku aprites ekonomiku. Tādējādi “STENDERS” ir ieviesis 100 % pārstrādājamus – atkārtoti izmantojamus un kompostējamus – iepakojumus visiem produktiem. Pērn uzņēmumam izdevies arī pāriet no plastmasas uz gofrēta papīra piegādes iepakojumiem, samazinot izlietoto plastmasas apjomu par nepilnu tonnu.

“Konsekventi attīstot pētniecības un izstrādes virzienu, zīmols aizvien vairāk koncentrējas uz ilgtspējīgu produktu jaunradi. Aptuveni 100 jauni un inovatīvi produkti veido 20 % no mūsu gada portfeļa,” norāda vannas un ķermeņa kopšanas kosmētikas ražošanas uzņēmuma “STENDERS” izpilddirektore Kristīne Grapmane.

 “STENDERS” ieviesis 100 % pārstrādājamus produktu iepakojumus

Atbilstoši uzņēmuma misijai “STENDERS” produktu sortimentu 2022. gadā papildinājusi kompostējama zobu birste. Tā izstrādāta no bioloģiski noārdāmas plastmasas un iepakota otrreizējai pārstrādei derīgos materiālos. Turklāt uzņēmums aktīvi testē risinājumus, lai nodrošinātu atkārtotas produkcijas uzpildes  iespējas.

Tāpat “STENDERS” izvirza ambīciju līdz 2030. gadam mazināt atkritumu apjomu ikviena produkta dzīves ciklā par 50 %. Pateicoties tehnoloģisko procesu optimizācijai, uzņēmums jau pilnveidojis vienkrāsainu ziepju uzpildi. Jaunā metode pērn ļāvusi viena produkta ražošanā mazināt atkritumu daudzumu vidēji par 34 % iepretim 2021. gadam.

“Mēs nelokāmi turamies pie solījuma, ka “STENDERS” mērķtiecīgi samazinās savas darbības ietekmi uz vidi. Līdz ar ESG ziņojumu sadarbības partneri un klienti var būt pārliecināti, ka uzņēmums īsteno visu iespējamo, lai vannas rituālu zīmols rūpētos par pasaules dabas kvalitāti,” uzsver K. Grapmane.

Tādēļ uzņēmums noteicis prioritāti līdz 2030. gadam panākt par 25 % mazāku elektroenerģijas patēriņu vienas produkta vienības ražošanā, kas realizējams ar lielāku jaudu un mazāku ražošanas ciklu. Minēto apņemšanos apliecina uzņēmuma energoefektivitātes sniegums. Pērn “STENDERS” samazinājis kopējo elektroenerģijas patēriņu par 22 % attiecībā pret 2021. gadu, kas par 11 % samazinājis arīdzan enerģijas patēriņu uz vienu saražotu produkta vienību.

Vienlaikus uzņēmums turpina attīstīt un izstrādāt vannas rituālu produktus, kuru sastāvā ir vismaz 90 % dabīgas izcelsmes sastāvdaļas.

“STENDERS” korporatīvās pārvaldības līmenis un sociālā atbildība novērtēta arī starptautiskā mērogā, jo pērn uzņēmums Baltijas pētījumā “Brand Capital” ierindots starp 11 videi draudzīgākajiem zīmoliem.

Par “STENDERS”

“STENDERS” ir viens no vadošajiem ķermeņa kopšanas produktu ražotājiem Baltijā, kas ziemeļniecisko mieru un kvalitāti ienes vannas istabās visā pasaulē jau kopš 2001. gada. Ziemeļvalstu dabas spēks ir atrodams vairāk nekā 450 produktos, kas ražoti no dabiskas izcelsmes sastāvdaļām un ir iegādājami vairāk nekā 300 veikalos 30 valstīs. Zināšanas, pētnieka gars, produkti pilnam mazgāšanās ciklam, ar rokām darinātās ziepes un vannas bumbas padara “STENDERS” par vannas rituālu ekspertu Eiropā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top