Mainings

Strauji sadārdzinājušās ASV maininga kompāniju akcijas

ASV maininga kompāniju akcijas

Globālie investori interesējas par mainingu tādā pašā līmenī – kā par ASV naftas kompāniju vērtspapīriem.

Šīs nedēļas sākumā vairāku ASV kompāniju akcijas biržās uzrādīja divciparu pieaugumu: Argo Blockchain (ASV) +36,23%, Core Scientific +22,46%, CleanSpark +18,49% un Hut 8 (ASV) +17,17%. Šādi dati situatīvi parādīja, ka investoriem rodas jauni favorīti – tās ir bitkoinu mainingā iesaistīto kompāniju akcijas.

Tik būtisks pieaugums pievērš uzmanību, pat ņemot vērā to, ka šie vērtspapīri – tāpat kā galvenie Volstrītas biržu indeksi – turpina būt mīnusos attiecībā pret šī gada janvāra sākumu. Indekss Nasdaq – biržas, kurā pārstāvēti šie aktīvi, pakāpās tikai par 0,86%. Arī pārējiem diviem indeksiem bija tālu no divciparu pieauguma: Dow Jones Industrial Average +1,34% un S&P 500 +1,19%.

Zīmīgi, ka maininga kompāniju akcijas augušas arī Toronto fondu biržā: Hut8 (Kanāda) +15,75%, Bitfarms (Kanāda) +15,5%. Londonas fondu biržā Argo Blockchain akcijas kāpušas par +19,18%. Pavisam platformās Ņujorkā, Toronto un Londonā sadārdzinājušās 21 publiskās maininga kompānijas akcijas, un tikai divām bijis samazinājums.

Globālie investori reaģējuši tostarp arī uz to, ka bitkoina cena pieauga līdz ar ziņām par kriptovalūtu regulējuma noskaidrošanu Lielbritānijā. Tāpat arī maininga kompāniju akciju pircējiem bija svarīgi tas, ka bitkoinu maineru uzņēmējdarbība saņem vietējo varas iestāžu pārstāvju apstiprinājumu Amerikas štatu līmenī, kā arī tas, ka ir pieaugusi korelācija starp bitkoina un zelta cenu.

Turklāt investoru pievērš uzmanību inovāciju aktivitātes bumam jaunu bitkoinu maineru izstrādes sfērā, ka arī tirgū notiekošajam lielu maininga iekārtu apjomu akumulācijas procesam, rēķinoties ar pārliecinošu bitkoina cenas pieaugumu – īpaši pēc kārtējā halvinga bitkoina blokķēdē aptuveni pēc pusotra gada.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top