Visas ziņas

Maksājumu apstrādes uzņēmums “Stripe” izbeidz atbalstu bitkoinam un altkoiniem

Maksājumu apstrādes uzņēmums Stripe, kura apgrozījums ir 9 biljoni ASV dolāri, ir oficiāli paziņojis, ka pārtrauc bitkoinu integrāciju sava maksājumu sistēmā. Nākošo trīs mēnešu laikā uzņēmuma “Stripe” klienti tiks mudināti neveikt maksājumus ar Bitkoin kriptovalūtu. Pēc tam bitkoini kā maksājuma forma vairs netiks pieņemti.

  1. gadā uzņēmums integrēja savā maksājumu sistēmā Bitkoin valūtu, ļaujot visiem pārdevējiem, kuri izmanto platformu, pieņemt maksājumus Bitkoinos. Daudzi to saradzēja kā pazīmi vispārējai bitkoinu maksājumu metodes pieņemšanai, bet augstās komisijas maksas un lēnais darījumu apstrādes process kļuva problemātisks.

Vilšanās

Iepriekš bloga ziņojumā uzņēmuma “Stripe” pārstāvis bija gan izteicis lielas cerības attiecībā uz bitkoinu integrāciju maksājumu platformā:

“Mēs ceram, ka bitkoins kļūs par universālu, decentralizētu maksāšanas līdzekli darījumu veikšanai tiešsaistē un ļaus klientiem veikt maksājumus vietās, kur ir ierobežota iespēja norēķināties ar kredītkarti vai maksa par norēķinu ar kredītkarti ir augsta.”

Šobrīd uzņēmuma pārstāvis norāda, ka maksājuma metode ar bitkoiniem tomēr netiks pieņemta augsto transakciju izmaksu un lēno maksājumu apstrādes dēļ:

“Tas ir padarījis bitkoinu par mazāk vērtīgu maksāšanas līdzekli. Ir ievērojami pieaudzis darījumu apstrādes laiks, tas savukārt ir palielinājis neizdevušos darījumu skaitu ar fiat valūtu.  (līdz laikam, kad darījums ir apstiprināts, izmaiņas bitkoinu cenā jau uzrāda “nepareizu” summu.)  Turklāt darījumu izmaksas ir ievērojami pieaugušas. Standarta darījumu maksa ar bitkoiniem  var būt desmitiem ASV dolāru,  kas padara transakcijas tik pat dārgas kā bankas pārskaitījumu izmaksas.

Bitkoins kā aktīvs

Kopumā uzņēmuma “Stripe” pārstāvis skatās pozitīvi uz kriptovalūtu, taču saskata bitkoinu vairāk kā aktīvu, nevis maksāšanas līdzekli:

“Pēdējā gada vai divu gadu laikā, kopš ir sasniegti bloka lieluma ierobežojumi, Bitkoin ir kļuvis vairāk kā aktīvs, nevis apmaiņas līdzeklis. Tomēr ņemot vērā kopējos bitkoina panākumus, ir grūti pieņemt jebkādu gala lēmumu attiecībā uz to. (Protams, kopumā mēs priecājamies par jaunajiem un ambicioziem projektiem, kas tiek realizēti attiecībā uz bitkoinu.)”

Citi altkoini kā maksāšanas līdzekļi

Uzņēmuma “Stripe” pārstāvis ir norādījis uz citām kriptovalūtām, kas var arī pretendēt uz maksāšanas līdzekļa statusu:

“OmiseGO ir ambiciozs un labs piedāvājums; proti, Ethereum turpina attīstīt vairākus liela mēroga potenciālus projektus. Mēs varēsim arī pozitīvi raudzīties uz Stellar (kuram ir piešķirts sākotnējs finansējums), ja turpmāk to lietojums ievērojami pieaugs. Iespējams, ka arī Bitcoin Cash, Litecoin vai kāds cits Bitcoin variants iegūs popularitāti un nodrošinās ātras un lētas transakcijas.”

Šobrīd uzņēmums gan neplāno nevienu no šīm kriptovalūtām integrēt savā maksājumu platformā.

Nav galīga atteikšanās no bitkoina

Tomēr uzņēmuma “Stripe” pārstāvis norāda, ka turpmāk vēl tiks apsvērts jautājums par bitkoinu kā maksāšanas līdzekli:

“Mūs interesē, Lightning un arī citi piedāvājumi, kuri piedāvātu ātrāku darījumu apstrādi…tomēr mēs varētu apsvērt arī bitkoinu kā pieņemamu maksāšanas līdzekli.”

Šobrīd ņemot vērā lēno Segregated Witness attīstību un neizdevušos plānu palielināt bitkoinu bloku izmēru, uzmanība ir pievērsta Lightning Network, kas varētu padarīt bitkoinus atkal par pieņemamu maksāšanas līdzekli. Šobrīd Lightning Network ir attīstības procesā, un pastāv arī citi konkurējoši projekti. Tomēr neviens no tiem netiek uzskatīts par drošu vai piemērotu vispārējam lietojumam. Šobrīd, kad “Stripe”, “Steam” un citi ir atteikušies pieņemt bitkoinus kā optimālu maksāšanas līdzekli un šābrīža prognozes ir ka to vietu drīzumā ieņems tomēr Lightning.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top