Visas ziņas

Studenti uzsāk mācības airBaltic un PIKC Liepājas Valsts tehnikuma jaunajā programmā

Studenti uzsāk mācības airBaltic un PIKC Liepājas Valsts tehnikuma jaunajā programmā

Foto: Airbaltic

Liepāja. 14 studenti uzsākuši mācības jaunajā programmā, kurā topošie gaisa kuģu mehāniķi var iegūt praktiskās zināšanas, strādājot ar airBaltic gaisa kuģiem. Programmu izstrādāja PIKC Liepājas Valsts tehnikums sadarbībā ar airBaltic. Prakse notiks airBaltic Training autorizētajā Diamond Aircraft apkopes centrā, kas atrodas starptautiskajā lidostā Liepāja.

airBaltic Training izpilddirektors Kristaps Lapsa norāda: “Šobrīd jaunie studenti jau paspējuši apmeklēt airBaltic tehniskos angārus gan Liepājā, gan Rīgā, lai iepazītos ar uzņēmuma darba principiem. Mēs vēlamies atbalstīt izglītības iespējas aviācijas nozarē, kas nākotnē nodrošinās jaunu un augsti kvalificētu darbaspēku.”

PIKC Liepāja Valsts tehnikums direktora vietniece izglītības organizēšanas un attīstības jomā un grupas Gaisa kuģa mehāniķis audzinātāja Ilze Kupše piebilst: ”airBaltic Training mums ir devis iespēju izmantot brīvu nišu darba tirgū un 14 jauniešiem pusotra gada laikā iegūt kvalifikāciju Gaisa kuģa mehāniķis. PIKC Liepājas Valsts tehnikums ir gandarīts par mums īpaši pievērsto uzmanību un atsaucību modulārās izglītības programmas īstenošanā.”

Jaunie speciālisti pēc programmas absolvēšanas varēs strādāt komerciālo aviolīniju kompānijās un aviācijas tehniskās apkalpošanas uzņēmumos. Gaisa kuģa mehāniķa darba pienākumos ietilpst gaisa kuģa sagatavošana tehniskajai apkopei, tehnisko apkopju plānošana, kā arī gaisa kuģu remonta darbu veikšana.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top