Tehnoloģijas

Notriektās Krievijas lidmāšīnas SU-34 atlūzas pārtop unikālos suvenīros

SU 34 suvenīri

Ukrainas fonds “Drones for Ukraine“, kas nodarbojas ar ziedojumu vākšanu, kas tiks novirzīti bezpilota lidaparātu iegādei Ukrainas bruņoto spēku vajadzībām, ir izsludinājis interesantu akciju visiem labas gribas cilvēkiem, kas dzīvo ārpus Ukrainas. Fonds sola uzdāvināt (nevis pārdot – tā ir svarīga nianse) unikālu suvenīru, kas ir izgatavots no militāro operāciju laikā Ukrainā notriektās Krievijas lidmašīnas SU-34 atlūzām ikvienam, kurš ziedos vairāk nekā 1000 ASV dolāru.

Brīvprātīgais Jurijs Visovens par to paziņoja savā Facebook lapā: “Es ilgi domāju, kā savākt vairāk naudas bezpilota lidaparātu iegādei Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Ir jāvāc ziedojumi nevis Ukrainā, bet ir jāiesaista plašāks ziedotāju loks. Bija doma, ka ir kaut kas jādāvina par veikto ziedojumu. Ukrainas pastmarkas būtu lieliskas, taču mums vajadzēja kaut ko vēl foršāku,” rakstīja Jurijs.

“Mēs savācām notriektās Krievijas lidmašīnas Su-34 atlūzas un pārveidojām tās par suvenīriem. Mēs šos suvenīrus nepārdodam, bet gan dāvinām tiem, kuri ziedos vairāk nekā 1000 ASV dolārus bezpilota lidaparātu iegādei. Es lūdzu jūs palīdzēt izplatīt šo ierakstu tālāk ārzemju auditorijai.”

Jurijs arī mudināja ukraiņus šajā akcijā nepiedalīties. “Vēlāk noteikti jums būs kas vairāk, taču pēc uzvaras, nevis vien 1000 ASV dolāri, pietiks visiem, Ukrainas bruņotie spēki notriektās lidmašīnas piegādā pārstrādei lielos daudzumos,” viņš sacīja saviem Ukrainas “Facebook” sekotājiem.

Suvenīri ir izgatavoti no martā pie Borodjankas notriektās SU-34 lidmašīnas atlūzām. Uz suvenīra būs redzamas notriektās lidmašīnas koordinātas 50°38’44.3″N 29°53’28.2″ un borta numurs RF81251, kā arī lidmašīnas nosaukums “Sarkanais 31”. Uz suvenīra būs arī uzraksts “oriģināls apšuvuma fragments”, “ierobežota sērija” un “Paldies par atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem”.

SU 34 uz suvenīriem

Kam tiks novirzīti šie ziedojumi?

Fonds izmantos šos ziedojumus, lai iegādātos modernus bezpilota lidaparātus un aprīkojumu, kas būs nepieciešams Ukrainas bruņotajiem spēkiem cīņā ar Krievijas karaspēku.

Kas ir SU-34?

Su-34 ir daudzfunkcionāls virsskaņas iznīcinātājs-bumbvedējs, kas tika ražots 1990. gadā  P. O. Suhoja eksperimentālajā projektēšanas birojā uz lidmašīnas SU-27 bāzes. Pēc Military Balance datiem līdz 2020. gadam, tika saražotas 136 SU-34 lidmašīnas, tostarp 7 izmēģinājuma un pirmssērijas modeļi. Iznīcinātājs ir paredzēts triecieniem uz zemes mērķiem 150–600 km attālumā, kad pretgaisa aizsardzības sistēmas pretestība ir spēcīga, kā arī, lai iznīcinātu ienaidnieka lidmašīnas dienā un arī naktī jebkuros meteoroloģiskos apstākļos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top