Visas ziņas

Šveice prezentējusi rokasgrāmatu par stablecoin. Facebook Librai būs nepieciešams papildu regulējums

Šveice prezentējusi rokasgrāmatu par stablecoin. Facebook Librai būs nepieciešams papildu regulējums

Šveices Finanšu tirgu uzraudzības dienests (FINMA) publicējis papildu pielikumu esošajai rokasgrāmatai par tokenu sākotnējiem piedāvājumiem (ICO). Tā vērsta uz tā sauktajām stabilajām monētām (stablecoin), īpašu uzmanību pievēršot Facebook digitālajai valūtai Libra.

Trešdien, 11. septembrī, publicētajā dokumentā FINMA apstiprina, ka Ženēvā bāzētā Libra Association vērsusies pie regulatora ar lūgumu sakārtot savu operāciju darbību saskaņā ar Šveices likumdošanas prasībām.

FINMA uzskata – balstoties uz Finanšu tirgu infrastruktūras likumu, savā pašreizējā formā Facebook digitālajai valūtai nepieciešama maksājumu sistēmas licence. Tās izsniegšana paredz, ka uzņēmumi veic pietiekamus pasākumus risku vadībai kiberdrošības jomā un naudas atmazgāšanas apkarošanā.

Regulators arī atzīmējis, ka jebkādiem papildu servisiem, kas var paaugstināt maksājumu sistēmas riskus, būs nepieciešams papildu regulējums.

“Sakarā ar maksājumu tokenu Libra izdošanu – projekta plānotie servisi pavisam acīmredzami iziet ārpus maksājumu sistēmu ietvariem, un tāpēc ir papildu prasību priekšmets”, – teikts FINMA rokasgrāmatā.

Šīs papildu prasības attiecas uz Libra Association piedāvāto kapitāla sadali kredītu, tirgus un operāciju riskiem, riska koncentrāciju, kā arī uz Libra Reserve likviditāti un vadību – atzīmējis regulators.

Saistībā tieši ar stablecoin – saskaņā ar FINMA – uz tiem attiecas spēkā esošie tokenu regulēšanas noteikumi blockchain, tomēr var tikt regulēti ar īpašiem nosacījumiem, kas atkarīgi no tā – kādi aktīvi tiek izmantoti to nodrošināšanai: valūtas, biržas preces, nekustamais īpašums vai vērtspapīri.

“Atsevišķu stablecoin projekti var būtiski atšķirties tiesiskā, tehniskā, funkcionālā un ekonomiskā ziņā. Šī iemesla dēļ vispārinātas klasifikācijas izstrāde nav iespējama. Naudas atmazgāšana, vērtspapīru tirdzniecība, banku darbība, līdzekļu pārvaldīšana un finanšu infrastruktūras regulēšana – visi šie aspekti var attiekties uz stablecoin” – teikts dokumentā.

Atgādinām – iepriekš septembrī Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis Īvs Meršs paziņoja, ka Facebook projekts Libra apdraud gan monetāro politiku ES, gan arī digitālās valūtas gala patērētājus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top