Visas ziņas

Šveices Centrālā banka vērtē Facebook Libra projektu

Šveices Centrālā banka sadarbojas ar vairākām iestādēm saistībā ar Facebook kripto projekta Libra izpēti.

Saskaņā ar Reuters ziņojumu 27. augustā, šādu informāciju ir sniedzis Šveices Centralās bankas priekšsēdētāja vietnieks Fricis Zurbruegs.

Libra dokumentācijā joprojām trūkst svarīgas detaļas

Zurbruegs sacīja, ka joprojām ir grūti pilnībā analizēt Libra projektu, norādot uz pieejamās dokumentācijas neskaidro raksturu. Viņš piebilda, ka dokumentos trūkst svarīgu detaļu.

Šomēnes ASV likumdevēji apmeklēja Šveici, lai noskaidrotu, kā Šveices varas iestādes nodrošinās Libra projekta regulējumu, kā arī, lai uzzinātu sīkāku informāciju par pašu projektu. Tomēr ASV varas iestādes pēc tam izdeva oficiālu paziņojumu, apgalvojot, ka joprojām pastāv zināmas bažas par Facebook kripto projektu.

ASV Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejas priekšsēdētāja Maksīna Votersa pagājušajā nedēļā paziņoja, ka komiteja turpinās pārskatīt Libra projektu un tā digitālo maku Calibra.

Facebook cenšas mazināt negatīvo reakciju

Tikmēr Facebook cenšas glābt projekta reputāciju. Sociālo mediju gigants ir nolīdzis Vašingtonas Normatīvo aktu ievērošanas, sabiedriskās politikas un biznesa stratēģijas konsultantu firmu FS Vector, kas palīdzēs mazināt regulējuma spiedienu uz Libra projektu. Libra  projekta asociācija ir izveidojusi projekta kļūmju kompensēšanas programmu, lai novērstu iespējamās drošības problēmas pirms Libra projekta atklāšanas 2020. gadā.

23. augustā Financial Times ziņoja, ka vismaz trīs Libra projekta sākotnējie atbalstītāji apsver iespēju pamest projektu, ņemot vērā negatīvo vispārējo reakciju uz projektu.

Šveices Centrālā banka izpēta Facebook Libra projektu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top