Tehnoloģijas

Šveices pilsēta Lugāno pieņem bitcoin nodokļu un komunālo pakalpojumu norēķiniem

Šveices pilsēta Lugāno pieņems bitkoinus nodokļu un komunālo pakalpojumu norēķiniem

Šveices pilsēta Lugāno, kuras iestādes ir diezgan pozitīvi noskaņotas pret kriptovalūtām, ir izveidojusi sistēmu, kas ļauj pieņemt maksājumus par nodokļiem un komunālajiem pakalpojumiem BTC un USDT.

Lugāno varas iestādes paziņoja par kriptovalūtas pieņemšanu pašvaldības maksājumiem 5. decembrī, un kriptovalūtu maksājumu funkcija tika aktivizēta nekavējoties. Lai izmantotu BTC un USDT nodokļu maksājumiem, lietotāji tiks novirzīti uz Šveices institucionālo kriptovalūtu platformu Bitcoin Suisse.

Lai samaksātu nodokļus vai norēķinātos par komunālajiem pakalpojumiem, lietotājiem ir jānoskanē maksājuma rīkojumā uzdrukātais QR kods.

Šis solis ir daļa no Lugāno pilsētas “Plāna B”, kas ir kopīga iniciatīva ar Tether, kuras mērķis ir izmantot blokķēdi un bitcoin, lai pārveidotu pilsētas finanšu sistēmu. Plāna ietvaros blokķēde un kriptovalūtas tiks integrētas dažādos Lugāno ikdienas dzīves aspektos,” teikts Šveices pašvaldības paziņojumā.

Lugāno nav pirmā pilsēta Šveicē, kurā atļauts nomaksāt nodokļus ar kriptovalūtu. Jau 2020. gadā šādu iespēju nodrošināja Cugas kantons. Iepriekš pašvaldības lietotnē MyLugano parādījās atbalsts  Polygon blokķēdei un piekļuve lojalitātes programmai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top