Visas ziņas

Šveices varasiestādes risinās kriptovalūtu regulējuma jautājumus

Šveices varasiestādes risinās kriptovalūtu regulējuma jautājumus

Federālā sapulce, kas ir Šveices likumdošanas institūcija, apstiprinājusi priekšlikumu uzdot valdībai adaptēt spēkā esošo likumdošanu kriptovalūtu regulēšanai.

Likumdošanas sapulces locekļa Džovanni Merlini izvirzītajā priekšlikumā Federālajai padomei tiek uzdots adaptēt esošos noteikumus, kas attiecas uz tiesu un administratīvo struktūru procesuālajiem dokumentiem, lai tos varētu piemērot arī kriptovalūtām. Padome apstiprināja izvirzīto priekšlikumu.

Šis solis vērsts uz acīmredzamo trūkumu novēršanu kriptovalūtu lietotāju aizsardzībā no nelikumīgām darbībām – tādām kā izspiešana un naudas atmazgāšana. Likumdošanai ir jānosaka, kā mazināt ar kriptovalūtām saistītos riskus, kā arī to organizāciju, kas pārvalda kriptovalūtu tirdzniecības platformas, statuss saistībā ar finanšu starpniekiem, un arī jānoskaidro – kādā veidā šīm organizācijām ir jākontrolē uzraudzības institūcijas.

Kā tiek ziņots – pēc priekšlikuma apstiprināšanas Šveices finanšu ministrs Uli Maurers paziņoja, ka piedāvātās izmaiņas iziet ārpus ieplānotā regulējuma ietvariem. Pērnā gada decembrī Maurers atzīmēja, ka konkrētas kriptovalūtu un blockchain normatīvi tiesiskās bāzes vietā Šveicei ir jāmaina esošie likumi, lai tajos iekļautu jaunās tehnoloģijas un to finansiālu pielietošanu.

Atgādinām – blockchain kompāniju skaits Šveicē ir pieaudzis par 20%.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top