Ziņas

SVF un Pasaules Banka laiž klajā kvazikriptovalūtu. Kāpēc tā vajadzīga?

SVF un Pasaules Banka laiž klajā kvazikriptovalūtu. Kāpēc tā vajadzīgaSaskaņā ar Financial Times paziņoto – SVF un Pasaules Banka palaidušas kopīgu privātu blokķēdi un tā saukto kvazikriptovalūtu. Aktīvs ar nosaukumu “Learning Coin” būs pieejams tikai SVF un Pasaules Bankas ietvaros. Monētai nav naudas nomināla, un tāpēc tā nav īsta kriptovalūta. Finanšu institūti ir spēruši šo soli, lai detalizēti izpētītu kripto aktīvu pamatā esošo blockchain tehnoloģiju.

Testēšanas laikā Pasaules Bankas un SVF darbinieki pelnīs monētas par konkrētu izglītības posmu sasniegšanu. Iestādes ļaus mainīt iegūtos aktīvus pret atlīdzību. Tas palīdzēs labāk saprast – kā monētas var tikt izmantotas reālajā dzīvē. SVF uzskata, ka bankām un regulatoriem visā pasaulē ir jāizpēta kriptotehnoloģiju aspekts to straujā progresa dēļ.

Kripto aktīvu un dalīto reģistru tehnoloģijas attīstība notiek ļoti strauji. Palielinās arī informācijas apjoms. Tas liek centrālajām bankām, regulējošajām institūcijām un finanšu iestādēm atzīt pieaugošo plaisu kompetencē starp likumdevējiem, politiķiem, ekonomistiem un tehniskā sektora pārstāvjiem.

Turklāt pēc atbilstošas pārbaudes blockchain varēs izmantot darbā ar smartkontraktiem, cīņā ar naudas atmazgāšanu un vispārējā pārredzamības līmeņa paaugstināšanai.

Pagājušajā nedēļā SFV izpilddirektore Kristīne Lagarda paziņoja, ka “blockchain subjekti izsit pamatus zem tradicionālo finanšu institūtu kājām”, un tāpēc tie ir īpaši jākontrolē. Viņa arī atzīmēja, ka blockchain tehnoloģiju un aktīvu potenciālu jau izmanto regulatori un centrālās bankas – turklāt tās atzīst pozitīvo efektu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top