Visas ziņas

SVF vadītāja: Ir jāatbalsta digitālo valūtu attīstība

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidenta amata kandidāte un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF)  izpilddirektore Kristīne Lagarda paziņojusi, ka centrālajām bankām un finanšu kontroles institūcijām ir jāaizsargā patērētāji, bet tostarp ir jābūt atvērtām tādām inovācijām – kā kriptovalūta, raksta Cointelegraph.

SVF 4. septembra preses relīzē Lagarda vērsusies pie Eiropas parlamenta Ekonomikas un valūtu komitejas: “Jaunu tehnoloģiju parādīšanās, tai skaitā digitālo valūtu, nozīmē, ka ir jābūt gataviem riskiem finanšu stabilitātes, konfidencialitātes vai nelikumīgas darbības ziņā, un arī jānodrošina atbilstošs regulējums un iespējas šo tehnoloģiju attīstībai sabiedrības labā”.

Viņa arī solījusi, ka viņas prioritāte ECB vadītājas amatā būs finanšu elastības un daudzveidības attīstība. Lagarda īpašu uzmanību veltīs tam, lai finanšu organizācijas varētu ātri adaptēties strauji mainīgajiem ekonomiskajiem apstākļiem.

Šī gada februārī Lagarda paziņoja, ka kriptovalūtu regulējums ir “neizbēgams” un tas jārealizē starptautiskā līmenī.

Jūlija vidū Eiropas Savienības Ekonomikas un finanšu padome oficiāli ieteica iecelt Lagardu ECB prezidenta amatā. Lagarda nomainīs esošo ECB prezidentu Mario Dragi 2019. gada 1. novembrī. ECB vadītājs tiek ievēlēts uz astoņiem gadiem.

SVF vadītāja: Ir jāatbalsta digitālo valūtu attīstība

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top