Tehnoloģijas

Tagad Deepfake arī audio formātā. Jay-Z lasa Šekspīru un Biliju Džoelu

Mēs esam pieraduši uzskatīt, ka deepfake ir tikai saistīti ar video. Daudzi cilvēki atceras “pieaugušo žanra” video, kuros aktrises sejas vietā bija redzama kada slavenības seja.

Arī audio faili var būt deepfake. Vienu no piemēriem var minēt Jay-Z lasīto slaveno Šekspīra “Hamleta” monologa fragmentu ‘Būt vai nebūt’. Tāpat tiek lasīti arī Billija Džoela dziesmas vārdi: “We We’n’t Start the Fire”.

Ar šiem audio failiem bija tāpat kā ar video, sākumā tie tika izdzēsti pārkāpumu dēļ, bet pēc tam tos atjaunoja, jo “Youtube” nebija saņēmusi attaisnojošu pieprasījumu izdzēst šos failus. Par ar neironu tīklā izveidotajiem ierakstiem Jay-Z dibinātais uzņēmums “Roc Nation” savu pieprasījumu izdzēst ievietotos failus pamatoja sekojoši: “Šajā saturā tiek nelikumīgi izmantots mākslīgais intelekts, lai personoficētu mūsu klienta balsi.”

Šajā sakarā ir radusies problēma, jo pašlaik ir aizliegts ievietot video bez personas piekrišanas, bet tas neattiecas uz balsi, šādu apgalvojumu ir izteicis mūzikas un plašsaziņas līdzekļu jurists Bils Hočbergs: “Jay-Z lietas prasība par autortiesību pārkāpšanu ir smieklīga.”

Tas viss lieliski parāda pasaules nesagatavotību šādām lietām. Ir tehnoloģijas, bet nav vadības metožu un to regulēšanas. Un tagad patiesībā jūs varat darīt jebko, kas jums patīk: analizēt jebkuru no esošajām balsīm un ar neironu tīklu palīdzību tās “atdzīvināt”, teiksim, Eimiju Vainhaus vai Tupaku.

Avots: Pitchfork

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top