Visas ziņas

Tarragon: nākamgad plānojam eksportēt vismaz 10 Latvijā ražotas lidmašīnas

Tarragon: nākamgad plānojam eksportēt vismaz 10 Latvijā ražotas lidmašīnas

Arvien biežāk pasaulē privātās lidmašīnas izmanto ne vien ceļošanai, bet arī ikdienā – kā gaisa taksometru lidojumiem uz darbu. Gan Eiropā, gan ASV ir attīstīta infrastruktūra un ērti aplidot ierastos auto sastrēgumus.

Latvijas lidmašīnu ražotāja Tarragon mērķis – lai pēc iespējas vairāk starp šiem gaisa kuģiem būtu Latvijā ražotu. Jau šobrīd starp klientiem ir arī F1 pilots, Moto GP sportists, bet to vārdus atklāt nav ļauts. Tarragon ražotās lidmašīnas ir ultravieglas, pašmasa vien 337-380 kg, un spēj attīstīt pat 370 km/h lielu ātrumu, bet viena lidojuma laikā veikt līdz 1300 km attālumu.

Lai vadītu lidmašīnas, nepieciešama pilota licence, bet šī lidmašīna vairāk piemērota tiem, kas jau ir pieredzējuši profesionāļi savā jomā. Ar šīm lidmašīnām iespējams lidot līdz 3-3,5 km augstumā. Lidmašīnu vieglums un manevrētspēja tiek panākta, korpusa ražošanā izmantojot oglekļa šķiedras materiālus, līdzīgi kā būvējot F1 formulas.

Ingemārs Butkevičs, Tarragon pārstāvis un lidmašīnas pilots: “Nupat esam ražotni pārcēluši no Ādažiem uz Rīgu, 4500 m2 platībā, un pie mums strādā šīs nozares sava aroda profesionāļi, bet šobrīd labprāt savai komandai aicinām pievienoties šādus speciālistus – CNC metālapstrādes mehāniķi un inženieri, jo vienas lidmašīnas ražošana prasa apmēram pusgadu, bet vēlamies kāpināt ražošanas tempus. Nākamgad plānojam vairāk strādāt Itālijas virzienā, bet kā nākamo izpētīt Francijas tirgu. Šīs lidmašīnas ir kā īpaša rotaļlieta vīriešiem. Privāta lidmašīna – militārs stils, ekskluzīva, būvēta katram individuāli. Iespējams izvēlēties dzinēju, propelleru, krāsojuma dizainu, avionikas aprīkojumu, salona apdari – katra pircēja sapņa piepildījumus. Vienas lidmašīnas cena ir aptuveni 200 tūkstoši eiro, savukārt, lai saņemtu pilota licenci, nepieciešams iziet 9 mēnešu apmācību kursu, kas maksā ap 4500 eiro.”

Attīstoties mazajai aviācijai, lidojumi ikvienam kļūst pieejamāki un ērtāki. Ja kādreiz lidojumi ar privāto lidmašīnu, piemēram, uz biznesa tikšanos citā valstī tika uzskatīti par ekskluzīviem, tad tā pamazām arī Baltijas valstīs kļūst ierastāka prakse. Mūsdienās lidojums uz Varšavu ar privāto lidmašīnu ir izdevīgāks nekā ar satiksmes lidmašīnu – laika ekonomija uzņēmējdarbībā ir īpaši svarīgs faktors. Piemēram, ar Tarragon izlidojot plkst. 10:00, pēc 2h jau esat Polijas lidostā, 13:00 tikšanās, 15:00 jau varat lidot atpakaļ, ietaupot arī izdevumus par viesnīcu. Faktiski dienas laikā iespējams nokļūt gan uz tikšanos, gan atpakaļ Rīgā, par to iztērējot aptuveni 200-250 eiro.

Latvijā ražotās Tarragon lidmašīnas ieraugāmas Latvijas, Itālijas, ASV, Spānijas, Meksikas, Lietuvas, Šveices, Beļģijas un Vācijas debesīs.

Jau iepriekš ziņots, ka SIA “Pelegrin” valdes priekšsēdētājs Valentīns Vasjaks gāja bojā ceļu satiksmes negadījumā, braucot ar motociklu. Savukārt šobrīd uzņēmumā noritējusi vadības maiņa un tas turpina savu darbību.

Informāciju sagatavoja Anda Podziņa, Tarragon sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top