Tehnoloģijas

Japānā jau pēc 3 gadiem aktivizēs lidojošo taksometru komercservisu SkyDrive

Gaisa taksometrs SKYDRIVE

Japānas kompānija SkyDrive, kuru vada korporācijas Toyota Motor Corp. bijušais inženieris Tomohiro Fukuzawa, plāno jau 2023. gadā komercializēt lidojošu elektromobiļu lietošanu.

Lidojoša elektrotransporta izveides projektu atbalstīja korporācija Panasonic sadarbībā ar citām Japānas un starptautiskām kompānijām. Testa lidojumus SkyDrive sāka pērnā gada decembrī, un martā testēšana sekmīgi tika pabeigta. Kompānija tagad uzlabo prototipu, lai tas atbilstu drošības prasībām, kādas nepieciešamas gaisa kuģa sertifikāta un lidojumu atļaujas saņemšanai no Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas.

Lidojošos automobiļus Japānā oficiāli dēvē par eVITOL vai “elektrisko gaisa kuģi ar vertikālu pacelšanos un nosēšanos”. Tie atšķiras ar elektrifikāciju, automatizētu vadību un vertikālas pacelšanās un nosēšanās iespējām. SkyDrive gaisa taksometrs ir kompakts: augstums 1,5 m, garums 4 m, platums 3,5 m. Vidējais lidojuma laiks var būt 5-10 minūtes ar ātrumu līdz 100 km/h. Taksometrs būs pilotējams un varēs pārvadāt tikai vienu pasažieri.

Pirmie pasažieru lidojumi tiks veikti virs ūdens – virs Osakas līča. Paredzēts, ka pirmajā posmā pārvadājumi tiks veikti starp kinostudijas Universal Studios Japan teritoriju, Osakas akvāriju “Kaijukan”, Osaka Expo un atpūtas zonu, kas tiek būvēta. Bet līdz 2050. gadam – saskaņā ar plānu – 10 minūtēs varēs nokļūt līdz vajadzīgajai vietai 23 Tokijas rajonu robežās. Lai vertikāli paceltos un nolaistos – pietiek ar nelielu zemes “pleķīti”.

Saskaņā ar Morgan Stanley 2019. gada pētījuma datiem – elektriskā transporta segmentam ar vertikālu pacelšanos un nosēšanos (eVTOL) piemīt milzīgs potenciāls. Aptuveni līdz 2040. gadam pasaules pieprasījums pēc tā varētu sasniegt 1,5 triljonus dolāru.

Avots: Japantimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top