Pasākumi

Lielākā un nozīmīgākā nozares izstāde Baltijas reģionā “Tech Industry 2022”

Inovācijas kuras piedāvā Latvijas Tehnoloģiskais centrs

No š.g. 19. līdz 21.maijam izstāžu hallē Ķīpsalā notiks 2 gadus gaidītā starptautiskā izstāde “TECH INDUSTRY 2022”, kas iepazīstinās ar jaunumiem mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju nozarēs.

Starptautiska komanda – Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC), Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā (EEN-Latvija) projekta ietvaros sadarbībā ar ES ražošanas uzņēmumu atbalsta projektu ADMA TranS4MErs izstādē “TECH INDUSTRY 2022” organizē ekspozīciju “Zinātnieku Inovācijas stends”. Ekspozīciju atradīsiet 2.hallē.

Zinātnieki un uzņēmēji aktīvi strādā pie jaunu pētījumu veikšanas un inovatīvu produktu izstrādes, ar kuriem vēlas iepazīstināt plašāku sabiedrību. Apmeklējiet Latvijas Tehnoloģiskā centra organizēto ekspozīciju “Zinātnieku Inovācijas stends” un uzziniet vairāk!

SIA “BELSS” – lielākais aizsardzības nozares sakaru integrētājs Latvijā

Ar lepnumu iepazīstinām ar Inovācijas stenda dalībnieku – SIA “BELSS”, kura prasmes, tehnoloģijas, pieredze un iespējas aizsardzības nozarē ir īpaši būtiskas šī brīža situācijā pasaulē.

BELSS ir plaša profila uzņēmums, kas spēj nodrošināt:

• plašu inženiertehnisko telekomunikāciju risinājumu un pakalpojumu klāstu,

• satelītsakarus,

• ēku un inženierbūvju projektēšanu un būvniecību gan militārās jomas pārstāvjiem, gan civiliedzīvotājiem.

Apmeklējiet Inovācijas stendu izstādē TECH INDUSTRY 2022 un, iespējams, atradīsiet jaunu sadarbības partneri.

Roboti – manipulatori, humanoīdie NAO roboti un citi inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi

Transporta un sakaru institūts (TSI) ir vienīgā augstskola Latvijā, kura mācību procesā izmanto humanoīdos NAO robotus, kas ļauj pārbaudīt, kā cilvēku radītā lietojumprogramma strādā ne tikai teorijā, bet arī praksē.

Izstādē pārliecināsieties, kā 58 centimetrus garais un 4 kilogramus smagais NAO viegli izveido empātisku saikni ar cilvēkiem. NAO roboti spēj viegli identificēt dažādus objektus, to formu un krāsu, atpazīt un iegaumēt cilvēka seju, veidot dialogus vairāk nekā 20 valodās, noteikt robota atrašanās vietu, atpazīst apkrišanu un pat stāstīt prezentāciju.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar robotu-manipulatoru. Tas ir rūpniecisko robotu veids, kura funkcijas ir līdzīgas cilvēka rokas funkcijām. Manipulators var būt gan atsevišķa ierīce, gan daļa no sarežģītākas robotizētas sistēmas. Tos izmanto lielākajā daļā nozaru, jo tie spēj precīzi veikt sarežģītus, atkārtotus uzdevumus arī bīstamā vidē.

“Zinātnieku Inovācijas stenda” stendā būs iespēja uzzināt vairāk par iDEAHUB – TSI inovāciju un uzņēmējdarbības centru, kas pašlaik realizē 3 inovatīvus risinājumus:

• automatizētu apsaimniekošanas darbu jomā,

• ražošanas detaļu pieņemšanas kontroles tehnoloģiju un

• zemu izmaksu daudzfunkcionālu dronu sistēmu.

Stendā būs iespēja uzzināt par iespējām uzņēmumiem iesaistīties iDEAHUB projektā, gūt atbalstu ideju pārbaudei, prototipēšanai un tālākai izstrādei.

Inovatīva izglītības tehnoloģija – 3D virtuālā ala

Izstādes laikā PIKC “Valmieras tehnikums” klātesošos iepazīstinās ar inovatīvu izglītības tehnoloģiju 3D virtuālo alu, tās pielietojumu izglītībā un uzņēmējdarbībā.

3D virtuālā ala ir 4 plakņu telpiska apmācību laboratorija, kas darbojas kā virtuālās realitātes vide, kur 3,5m x 3,5m izmēra telpā uz visām sienām ir izvietoti projektori.

Šāda veida virtuālajās vidēs iespējams:

• izgatavot un testēt detaļu prototipus,

• izstrādāt interfeisus,

• simulēt darbu rūpnīcā, netērējot resursus fiziskām detaļām.

PIKC “Valmieras tehnikums” ir viena no vadošajām un modernākajām profesionālās izglītības iestādēm Vidzemē, kas piedāvā profesionālo izglītību visām sabiedrības grupām, tajā skaitā pieaugušo izglītību.

Turklāt tehnikums piedāvā sadarbības iespējas uzņēmējiem, lai par saprātīgu maksu izgatavotu jauna izstrādājuma prototipu vai iespēju izgatavot mazu jauna produkta sēriju izmēģināšanai.

Latvijas perspektīvas kodolelektrostaciju jomā, betona izmantošana radioaktīvā starojuma ekranēšanai

RTU Teorētiskās mehānikas un materiālu pretestības (TMMP) katedras piedāvātā ekspozīcija atbilst šī brīža aktualitātēm pasaulē – bezpilota lidaparātu un lidaparātu konstruktīvo elementu izgatavošana no polimēru kompozītiem materiāliem, dronu daļas un presformas.

Viena no interesantākajām un būtiskākajām prezentācijām – Latvijas perspektīvas kodolelektrostaciju jomā, inovatīvi produkti un tehnoloģijas. Betona izmantošana radioaktīva starojuma ekranēšanai. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus zinātniekiem par kodolenerģijas iespējām salīdzinot ar citiem enerģijas veidiem, kas sevi jau pasaulē pierādījuši kā neperspektīvus.

Kontaktbirža

Izstādes laikā no 18. līdz 20.maijam tiešsaistē un klātienē tiek organizēta kontaktbirža, lai uzņēmumiem būtu iespēja veidot kontaktus un atrast sadarbības partnerus. Dalība bez maksas.

Seminārs “Progresīvā ražošana – Eiropas nākotne”

Izstādes laikā 20.maijā no plkst. 11:00 līdz 14:00 notiks seminārs par tēmu “Progresīvā ražošana – Eiropas nākotne”. Dalība bez maksas. Apmeklētāju skaits ierobežots.

Paralēli Inovācijas stendā būs pieejamas speciālistu konsultācijas par inovācijas, pētniecības un attīstības, tehnoloģiju pārneses, patentēšanas un inovatīviem digitālās veselības risinājumiem. Ieinteresējām?

Ikviens apmeklētājs ir laipni gaidīts TECH INDUSTRY 2022 Inovācijas stendā no 19. līdz 21.maijam, kas atradīsies BT1 izstāžu kompleksa 2.hallē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top