TechChill šogad notiks klātienē un būs pirmais tehnoloģiju pasākums Baltijas valstīs 2022. gadā
Viens no Baltijas valstīs lielākajiem tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākumiem – konference “TechChill 2022” – šogad notiks klātienē no 27. līdz 29. aprīlim Hanzas Peronā. Savu dalību jau ir apstiprinājuši vairāki ārvalstu, kaimiņvalstu un arī vietējie runātāji. Kā ierasts, piedalīsies arī jaunuzņēmumi un investori no daudzām pasaules valstīm.
“TechChill 2022” būs pirmais tehnoloģiju pasākums Baltijas valstīs šajā gadā, kas norisināsies klātienē Rīgā, Hanzas peronā. Tas pulcēs viedokļu līderus no visas pasaules, kas iepazīstinās ar šobrīd aktuālajām tehnoloģijām un inovācijām. Tas ir būtiski Latvijai, jo iedvesmo vietējos uzņēmējus un tos, kuri tikai vēl plāno realizēt savas idejas,” saka “TechChill 2022” vadītāja Annija Mežgaile.
Plānots, ka konferencē “TechChill 2022” piedalīsies pirmā un pašlaik vienīgā Latvijas vienradža jeb vismaz vienu miljardu vērtā uzņēmuma “Printful” vadītājs Dāvis Siksnāns. Savu dalību ir apstiprinājusi arī Igaunijas šobrīd viena no interesantākajiem jaunuzņēmumiem “Single.Earth” vadītāja Merita Valdsalu (Merit Valdsalu). “Single.Earth” pasaules dabu pārvērš tokenos, tādējādi to sargājot. Šajā gadījumā uzņēmums rada finansiālu motivāciju zemju īpašniekiem, lai viņi būtu ieinteresēti turpināt rūpēties par saviem mežiem un tādējādi piedalītos dabas resursu saglabāšanā. “”TechChill” konferencē es runāšu par dabas virzītu ekonomiku un to, kā daba var būt valūta, kas nodrošinās visu mūsu pāreju uz ilgstpējīgu nākotni. Ar lielu prieku došos uz pasākumu, jo gribu satikt uzņēmējus, kuri risina lielākos šābrīža pasaules izaicinājumus, piemēram, klimata pārmaiņa, veselības un citus jautājumus. “TechChill” konference ir lieliski piemērota, lai veidotu jaunas attiecības un uzturētu esošās,” saka Merit. Viņas vadītais uzņēmums ir piesaistījis investīcijas gandrīz 8 miljonu dolāru apmērā.
Konferencē liels uzsvars būs arī uz nākotnes tehnoloģijām, kas daudzas ir vēl tikai tapšanas stadijā. Uz skatuves kāps latvietis Arturs Kirtovskis, kurš ir uzņēmuma “Sigle” līdzdibinātājs. Viņš ir piesaistījis 500 000 dolāru savam jaunuzņēmumam, izmantojot NFT. NFT angļu valodā nozīmē “non fungible token” jeb neaizstājamais blokķēžu tokens. Šai tehnoloģijai paredz spožu nākotni saistībā ar web3 attīstību, par ko tiek runāts kā par interneta nākotni. “Manuprāt, diezgan laba web3 definīcija ir – internets, kas pieder lietotājiem. Esošās infrastruktūras ir orientētas pārsvarā uz tehnoloģiju uzņēmumu peļņu un minimālu atdevi lietotājiem. Web3 pieeja ir vairāk par “mēs” nekā par “es”. Blokķēdes infrastruktūra web3 ļauj nodrošināt modeļus, kas lietotājiem dod kontroli pār saviem datiem un arī ļauj gūt peļņu, gluži vienkārši lietojot konkrētos servisus. Iedomājies “Instagram” tipa platformu, kur tu saņem naudu par tur pavadīto laiku. Tā vairs nav utopija. Tā ir web3 realitāte. NFT savukārt ir daļa no šīs web3 infrastruktūras. Savā runā “TechChill” es stāstīšu par to, kā piesaistījām starta kapitālu savam jaunuzņēmumam, un arī par to, kā mūsu izmantotais investīciju modelis atšķiras no tradicionālākiem investīciju modeļiem,” saka A. Kirtovskis.
Dalību konferencē “TechChill 2022” ir apstiprinājusi arī Dr. Melissa Sassi. Viņas šābrīža karjeras pamatā ir skaudrs personīgās pieredzes stāsts, kad viņas bērni bija spiesti pārcelties uz dzīvi pie tēva uz citu valsti. Komunicējot ar viņiem, Dr. Melissa Sassi saprata, ka skolā bērniem nav pieejamas tehnoloģijas. Tāpēc par savu mērķi un misiju viņa izvirzīja bērnu nodrošināšanu ar tehnoloģijām un atbilstošām prasmēm valstīs, kur tās nav viegli pieejamas, un vecāki tās nevar atļauties. Viņa strādā IBM un palīdz gan nodrošināt tehnoloģijas, gan bērniem padara pieejamas programmēšanas prasmes. Šobrīd ar viņas gādību 12 pasaules valstīs ir apmācīti jau vairāk kā 10 000 bērnu!
Kā ierasts, “TechChill” meklēs un arī dāsni apbalvos labākos jaunuzņēmumu dibinātājus konkursa “50 Founders Battle” ietvaros.
Par “TechChill”:
Bezpeļņas organizācija “TechChill” ir Latvijas jaunuzņēmumu vides pārstāvju iniciatīva. Tās mērķis ir veicināt tehnoloģiju un jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstību, starptautisko atpazīstamību un investīciju piesaisti. Organizācijas nozīmīgākais ikgadējais notikums ir tās organizētā starptautiskā konference “TechChill”, kas no 2022. gada 27. un 29. aprīlim norisināsies Rīgā, Hanzas Peronā. Iecerēts, ka uzņēmēju foruma programmā 100 starptautiski runātāji divu dienu garumā uz divām paralēlām skatuvēm pārrunās tehnoloģiju tendences, stāstīs uzņēmējdarbības veiksmes un iedvesmas stāstus un pulcēs 2000 uzņēmējus, tehnoloģiju ekspertus, investorus un starptautiskos medijus. Taču reālais klātienes dalībnieku skaits tiks piemērots tobrīd spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem. Vairāk un aktuālākā informācija: techchill.co