Tehnoloģijas

“Tele2”: datu patēriņš 5G tīklā pēdējā gada laikā ir palielinājies 13 reizes

“Tele2”: datu patēriņš 5G tīklā pēdējā gada laikā ir palielinājies 13 reizes

Multipakalpojumu uzņēmuma “Tele2” dati liecina, ka mobilo datu patēriņš uzņēmuma 5G tīklā gada laikā ir audzis 13 reizes. Aktīvākie 5G lietotāji šobrīd ir Daugavpilī, Rīgā un Ventspilī.  

Pašlaik Latvijā darbojas vairāk nekā 350 “Tele2” 5G bāzes stacijas un 5G tīkls ir pieejams 63% Latvijas teritorijas.

“5G ir pasaulē strauji augoša tehnoloģija, ņemot vērā lietotāju skaitu. Tikai 2G bija novērojama straujāka attīstība, jo 2G faktiski bija mobilo sakaru attīstības pirmsākums ar datu pārraides iespējām (SMS un vēlāk MMS). Arī Latvijā šobrīd 5G tehnoloģijas lietotāju skaits aug, taču tas notiek pakāpeniski un plānojam, ka par dominējošo tehnoloģiju Latvijā 5G kļūs ap 2027. gadu, apsteidzot 4G,” saka “Tele2” tehniskā departamenta direktore Līga Krūmiņa. “Viens no iemesliem, kādēļ 5G klientu vidū ierotē pakāpeniski ir fakts, ka šī tehnoloģija ir pieejama jaunākajos viedtālruņos un rūteros, un paies laiks, kamēr klienti nomainīs savas esošās ierīces pret jaunākām. Turklāt jāņem vērā, ka 4G tehnoloģijas nodrošinātais ātrums šobrīd spēj apmierināt lielākās daļa sabiedrības vajadzības.”

Pašreiz mobilo datu patēriņš 5G tīklā sasniedz aptuveni 7% no kopējās datu plūsmas visā “Tele2” tīklā.

Interesanti, ka, lai uzbūvētu esošo 5G tīklu, “Tele2” torņos ir uzstādīta 5G tehnika, kuras kopējais svars mērāms vairākās tonnās un ir vienāds ar aptuveni 42 ziloņu svaru.

Par “Tele2”

“Tele2” ir multipakalpojumu uzņēmums cilvēkiem, kas nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā, augstākā līmeņa apkalpošanu un plašu pakalpojumu klāstu – mobilos sakarus, mājas internetu, viedierīces, televīziju un apdrošināšanas pakalpojumus. “Tele2” ir viens no mīlētākajiem zīmoliem Latvijā un privātpersonu izvēle numur viens mobilo sakaru tirgū. Pieslēgumu skaits “Tele2” tīklā ir vairāk nekā 1 miljons.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top