Tehnoloģijas

“Tele2”: vairāk nekā 1 milj. novērstu krāpniecības gadījumu trīs mēnešu laikā

“Tele2”: vairāk nekā 1 milj. novērstu krāpniecības gadījumu trīs mēnešu laikā

Daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” dati liecina, ka trīs mēnešu laikā kopš ieviests pakalpojums “Interneta Drošība”, ir novērsti vairāk nekā 1 milj. potenciālo krāpniecības gadījumu. Visbiežāk klientiem novērsti tādi gadījumi kā inficētu saišu un interneta mājas lapu atvēršana, kā arī ļaunatūras darbības jeb ļaunprātīgu programmatūru uzbrukumi.

Ņemot vērā, ka mēs ikdienā arvien biežāk uzturamies digitālajā vidē, arī krāpnieki to izmanto un regulāri meklē dažādus jaunus krāpniecības veidus. Piemēram, pēdējā mēneša laikā trīs reizes palielinājies inficētu saišu gadījumu skaits. Visbiežāk tās tiek izplatītas ar e-pastu, īsziņu vai dažādu mobilo lietotņu palīdzību, solot laimēt dažādas balvas, piedāvājot atlaides u.tml. Tāpat piecas reizes palielinājies identificēto viltus interneta mājas lapu skaits. Kā atzīmē “Tele2”, šī nav unikāla situācija Latvijā, jo valstis, dažādas institūcijas un telekomunikāciju operatori visā pasaulē meklē efektīvākos veidus, kā ierobežot kiberkrāpnieku darbību.

“Lai arī lielākās riska grupas ir bērni un seniori, kas bieži vien nezināšanas, neuzmanības vai pārāk lielās uzticēšanās dēļ iekrīt krāpnieku lamatās, pēdējā laikā cieš arī vidējās paaudzes cilvēki, reaģējot uz fiktīviem kurjeru vai banku paziņojumiem dažādās vietnēs,” stāsta “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. “Ņemot vērā, ka digitālajā vidē pavadām arvien vairāk laika, ir svarīgi ģimenes locekļu starpā pārrunāt drošības jautājumus. Piemēram, nesteigties ar darbību veikšanu digitālajā vidē, jo bieži vien steiga ir tā, ko krāpnieki izmanto. Vienmēr ir vērts pievērst vērību interneta saitēm, kuras tiek piedāvāts atvērt, pareizrakstībai, e-pastu adresēm, no kurām tiek sūtīta ziņa, vai netiek prasīts ievadīt personas datus u.c. Esošajos apstākļos arī dažādi drošības risinājumi telefoniem, kurus var ērti pieslēgt, kļuvuši faktiski par nepieciešamību, jo tie samazina risku, kas tiek atvērta kāda inficēt saite vai mājas lapa,” stāsta “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. 

Par “Tele2”

“Tele2” ir multipakalpojumu uzņēmums cilvēkiem, kas nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā, augstākā līmeņa apkalpošanu un plašu pakalpojumu klāstu – mobilos sakarus, mājas internetu, viedierīces, televīziju un apdrošināšanas pakalpojumus. “Tele2” ir viens no mīlētākajiem zīmoliem Latvijā un privātpersonu izvēle numur viens mobilo sakaru tirgū. Pieslēgumu skaits “Tele2” tīklā ir vairāk nekā 1 miljons.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top