Visas ziņas

Telegram Open Network palaišanas kavēšanās liek investoriem pārdot tokenus Gram, pārkāpjot vienošanos

Telegram Open Network palaišanas kavēšanās

Telegram Open Network (TON) ICO kampaņas investori atbrīvojas no projekta tokeniem, pārdodot tos otrreizējā tirgū. Saskaņā ar CoinDesk informāciju – pārdevēji ir vairākas ārpusbiržas platformas, kritovalūtu biržas un vismaz viens investīciju fonds.

Viena tokena  Gram cena otrreizējā tirgū svārstās starp 1,60 $ un 2 $. Pārdevēju ieguvums ir acīmredzams, ņemot vērā, ka pirmā un otrā raunda gaitā monētas vērtība bija attiecīgi 0,37 $ un 1,33 $.

Tostarp Japānas birža Liquid, kas jūlijā veica Gram pārdošanu kopīgi ar firmu Gram Asia, noteikusi cenu – 4$ par vienību. Paredzams, ka pircēji saņems Gram vairākās daļās pēc 3, 6, 12 un 18 mēnešiem no tīkla palaišanas brīža.

Turklāt saskaņā ar vienošanos – TON ICO kampaņas investoriem ir aizliegts pārdot vai kādā citā veidā nodot tiesības uz tokeniem līdz tīkla oficiālai palaišanai. Šī nosacījuma pārkāpšana var izraisīt alokācijas anulēšanu – proti, pircēji riskē otrreizējā tirgū neieraudzīt iegādātos tokenus.

Gram Asia pārstāvji nevarēja paskaidrot savas darbības alokācijas anulēšanas gadījumā. Savukārt mātes uzņēmuma Liquid Quoine biznesa attīstības vadītājs Sets Melameds paziņoja, ka tokenu Gram pārdošanas darījuma noslēgšanai otrreizējā tirgū tika piesaistīts galvotājs, bet Gram Asia nesaņems samaksu, kamēr nenodrošinās tokenus. Neliela Ķīnas platforma Bitforex piedāvājusi tokenu parādzīmes.

Eksperti pārdevēju motivāciju skaidro ar nenoteiktību, kas radusies TON palaišanas termiņu paredzamās neievērošanas dēļ. Sākotnēji pilnvērtīga TON un uzglabāšanas maka Gram palaišana tika plānota 2018. gada ceturtajā ceturksnī. Saskaņā ar izstrādātāju pēdējo paziņojumu – projekts tiks uzsākts ne vēlāk kā 31. oktobrī.

Tādējādi vairāki fondi var censties iziet no Gram ar minimālu labumu. Tomēr – saskaņā ar kāda investora sacīto – lielie institucionālie spēlētāji, tādi kā – Sequoia un Lightspeed, vēlas nevis pārdot, bet gluži otrādi – palielināt savas ilgtermiņa pozīcijas.

Telegram komandas nereaģēšanu uz šo situāciju var izskaidrot ar tās aizņemtību pirms projekta uzsākšanas.

“Komandai nav laika, lai raizētos par to, – paskaidro viens no investoriem. – Viņiem ir jāpabeidz darbs pie protokola. Palaišanas termiņi tika nopietni pārkāpti. Visi gaidīja, ka palaišana notiks pērnā gada decembrī. Februārī Telegram rakstīja investoriem, kad darbi ir par 90% pabeigti. Šķiet, ka pēdējie 10% bijuši vissarežģītākie”.

Atgādinām – pirmā tokenu Gram pārdošana otrreizējā tirgū lielajiem investoriem tika paziņota 2018. gada februārī. Jūnijā informēts avots ziņoja, ka biržas Liquid nodomam pārdot tokenus Gram nav nekā kopīga ar Telegram oficiālajiem plāniem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top